Altınova Hersek Plajı

İstanbul’a çok yakın olması sebebi ile Yalova ve Altınova Hersek Plajı, özellikle hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen vatandaşların sıkça tercih ettiği bölgelerden biri, Altınova Hersek Plajı da kafa dinlemek için harika bir bölge! Özellikle Altınova ilçesi, son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek birçok plaja ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca uygun fiyatlı olması sebebiyle insanları cezbeden bir bölge olmuştur.

Altınova Hersek Plajı Sizi Çağırıyor

İstanbul’un hareketli ve stresli şehir hayatından bunalıp küçük bir kaçamak yapmak isteyen vatandaşların favorisi haline gelmiş Altınova Hersek Plajı, Altınova Belediyesi’ne ait halk plajlarından biridir. Altınova ilçe merkezine 5 kilometrelik bir mesafesi olan plaj, belediye tarafından engelli vatandaşlara özel olarak düzenlenmiş ve onlar için özel bir alan oluşturulmuştur.

Altınova Hersek Plajı Olanakları

Altınova Hersek Plajı, vatandaşlar için çeşitli imkanlar sunuyor. Plajın içerisinde yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafeteryaların yanı sıra tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye gibi olanaklar da vardır. Ayrıca engelliler için özel bir plaj alanı, engelli rampası, engelli şezlongu gibi imkanlarla engelli vatandaşlarımızın konforu da düşünülmüştür.

Altınova Hersek Plajı Denizi Nasıl?

2 kilometrelik kumlu bir zemine sahip olan Altınova Hersek Plajı’nın denizi son derece temiz ve berraktır. Yaz aylarında deniz, ortalama sıcaklıklarda olduğu için üşümeden, güneşin bunaltıcı sıcaklığından denizin ferahlatıcı serinliğine kendinizi bırakabilirsiniz.

Altınova Hersek plajı ve müthiş doğası
Altınova Hersek plajı ve müthiş doğası

Altınova Hersek Plajı Güvenli Midir?

Kademeli olarak derinliği yükselen Altınova Hersek Plajı’nın kıyı kesimi oldukça sığdır. Ortalama dalga miktarına sahip olan denizde çocuklar ve yüzme bilmeyen vatandaşlar güvenle eğlenceli vakit geçirebilir. Ayrıca plajın cankurtaran hizmeti de bulunmakta. Yüzme bilmiyorsanız, öğrenmek için güzel bir fırsat.

Altınova Hersek Plajı’nda Piknik Yapılır Mı?

Plajın içerisinde kafeteryalar bulunduğundan ne yazık ki plaja dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek yasaktır. Fakat arzu ederseniz plajın dışında aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz, piknik yapabileceğiniz bir mesire alanı bulunuyor.

Altınova Hersek Plajı’nda Mangal Yakılabilir Mi?

Ne yazık ki plajın içinde ve dışındaki mesire alanında her türlü tüp, mangal gibi eşyalar yasak olduğundan bu bölgede mangal yakmak yasaktır.

Altınova Hersek Plajı’na Giriş Ücretli Midir?

Altınova Hersek Plajı’na giriş ücretlidir ve bu ücret 15 TL’dir. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz 20 TL gibi bir ücret de ödemeniz gerekir. Bu ücretler sezondan sezona değişiklik gösterdiğinden, en doğru bilgiyi işletmeyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Altınova Hersek Plajı’na Nasıl Gidilir?

Altınova’nın Hersek Köyü’nde bulunan plaja özel aracınız ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca Altınova ilçe merkezinden düzenli olarak minibüsler de kalkmaktadır.

Altınova Hersek Kadınlar Plajı

Hersek Plajı’nın hemen yanında bulunan Hersek Kadınlar Plajı, Altınova Belediyesi tarafından kadınlara özel olarak düzenlenmiş bir plajdır. Adından da anlaşılacağı üzere sadece kadınların giriş yapabileceği bu plajda vatandaşlar güvenli ve rahat bir şekilde tatilini yapabilir.

Altınova Hersek Kadınlar Plajı Olanakları

Plajın iç bölümünde her türlü yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye hizmeti de mevcuttur. Plajın kafeteryasında ihtiyacınız olan her şey bulunduğu için dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek ne yazık ki yasaktır.

Altınova Hersek Kadınlar Plajı Temiz Mi?

Oldukça berrak ve temiz bir denize sahip olan Hersek Kadınlar Plajı, incecik kumlu bir zeminden oluşmaktadır. Plajın iç ve kıyı kesimi belediye tarafından düzenli olarak temizlendiğinden son derece temizdir.

Altınova Hersek Kadınlar Plajı Güvenli Midir?

Plajın kıyı kesimi oldukça sığ bir mesafeye sahip olup, derinliği ilerledikçe artmaktadır. Dolayısıyla yüzme bilmeyen vatandaşlar için son derece güvenli bir plajdır. Ayrıca endişeniz olmasın, plajda cankurtaran hizmeti de verilmektedir.

Altınova Hersek Kadınlar Plajı’na Erkek Çocuk Alınıyor Mu?

Hersek Kadınlar Plajı’na 0-7 yaş arası erkek çocuklar alınmaktadır. 7 yaşından büyük erkek çocukların girmesi ise kesinlikle yasaktır.

Altınova Hersek Plajı’na Giriş Ücretli Midir?

Altınova Hersek Plajı’na giriş ücretlidir ve bu ücret 15 TL’dir. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz 20 TL gibi bir ücret de ödemeniz gerekir. Bu ücretler sezondan sezona değişiklik gösterdiğinden, en doğru bilgiyi işletmeyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Altınova Hersek plajı
Altınova Hersek plajı

Kaytazdere Belediyesi Halk Plajı

Altınova’nın Kaytazdere beldesinde yer alan Kaytazdere Halk Plajı, 200 metrelik plaj uzunluğu ve sahip olduğu iskelesi ile Altınova’nın güzide plajlarından bir tanesidir.

Kaytazdere Belediyesi Halk Plajı Denizi Nasıl?

Sağlık Bakanlığı tarafından Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiş bu plajın denizi son derece temiz ve berrak olup, kıyı bölgesi ve zemini tamamen kumla kaplıdır. Vatandaşların sıklıkla tercih ettiği Kaytazdere Belediyesi Halk Plajı, belediye tarafından düzenli olarak temizlenmektedir.

Kaytazdere Belediyesi Halk Plajı Olanakları

Plaj içerisinde tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong, şemsiye gibi hizmetlerin yanı sıra her türlü yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz büfe ve kafeteryalar bulunmaktadır.

Kaytazdere Belediyesi Halk Plajı Ücretli mi?

Kaytazdere Belediyesi Halk Plajı’na girişler tamamen ücretsiz olup, şezlong ve şemsiyelerin kiralama ücreti 20-25 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca şahsi aracınızla gelecekseniz 10 TL’lik bir otopark ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretler sezondan sezona değişiklik gösterebileceğinden en doğru bilgiyi işletmeyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Yazımızda bahsettiğimiz gibi Yalova, huzur bulmak için ve tatilinizi planlamak için harika bir nokta. Altınova Hersek Plajı da bunlardan biri. Bu yüzden eğer gürültüden ve kalabalıktan uzaklaşmak istiyorsanız, sessizlik ve sakinliği seviyorsanız, bir sonraki tatil planlarınız için şimdiden Yalova’yı düşünmeye başlayabilirsiniz.

Çağlar

Yorum yapın