Avşa Adası Kadınlar Plajı

Balıkesir’de eğer kadınlar plajı arıyorsanız, Avşa Adası Kadınlar Plajı, tam size göre. Bu şirin ada, tatil yapmak ve eğlenmek için size harika bir fırsat sunuyor.

Avşa Adası Kadınlar Plajı Sizi Bekliyor

Avşa Adası Kadınlar Plajı, Balıkesir ilimizde bulunan ve yalnızca kadınların içerisine girebildiği Avşa Adası’nda bulunan plajlarımızdan bir tanesidir. Bizler bu yazımızda sizler için Avşa Adası’nda bulunan başlıca plajlardan bahsedeceğiz. Avşa Adası’nda bulunan plajlardan bahsetmeden evvel açıkçası öncelikle sizlere kısaca Avşa Adası’nı tanıtmak isterim.

Avşa Adası, konumu itibariyle Marmara Denizi’nin güney batısında, Balıkesir ilimizde yer alır. Avşa Adası geçmiş dönemlerimizdeki tatil kasabalarını anımsatarak bizleri selamlar.
Geçmiş dönemlerimiz derken neyi kast ediyorum? Dalgalarının sesini dinleyebileceğiniz ve gözlerinizi denizin maviliğinden ayıramayacağınız, içinizin huzurla dolacağı deniz kenarında bulunan çay bahçeleri, sokaklarının 90’lı yıllarımızı anımsatan taş kaldırımlı oluşu, güneşin batışına eşlik ederken yürüme fırsatı yakalayabileceğiniz sahil yolu… Gezi sever okurlarımızın mutlaka ama mutlaka gidilecek yerler listesinde Avşa Adası’nın bulunması gerektiğini düşünüyorum.

Açıkçası, kelimelerle tarifinin çok da mümkün olmadığı Avşa Adası’nın tanımını kısaca yapmaya çalıştım. Bu yazımızı yazma amacımız ise, Avşa Adası’nı sizler için tanıtmaktan ziyade Avşa Adası’nda bulunan ve denizin tadını doyasıya çıkaracağınız plajları tanıtmak olduğu için Avşa Adası’nın sizler için tanıtımını yeterli görmek durumunda kaldım diyebilirim. Ama ilerleyen yazılarımızda siz değerli okurlarımız için Avşa Adası’nı detaylı bir şekilde inceleme şansı bulabileceğimizi müjdelerim. O zaman şimdi sizlere Avşa Adası’nda bulunan plajların bir kısmını listeleyelim:

Elbette ki, Avşa Adası belirttiğimiz bu 5 plajdan ibaret değil, Avşa Adası’nda listelediğimiz bu 5 plaj haricinde huzuru bulabileceğiniz, sevdiklerinizle tatilinizin tadını çıkarabileceğiniz plajların olduğunu söylememiz yanlış olmaz.
Şimdi yazıma anlatımımla sizleri götürmeyi hedeflediğim plajlarla devam etmek istiyorum:

  • Altınkum Plajı
  • Karadut Plajı
  • Avşa Adası Kadınlar Plajı
  • Avşa Adası Engelliler için Özel Rampalı Plaj
avşa adası plajları
Avşa Adası plajları

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı Avşa Adası’nın tartışmasız en güzel plajlarından biridir. Plajın kumu altın sarısı rengini andırdığı için bu ismi almıştır. Denizi en sığ plajlardandır, tercih edilme sebeplerinden biri plajının sığ olmasından kaynaklıdır. Çocuklu aileler için denizi derin olmadığı için idealdir. Yosun yok denecek kadar azdır. Altınkum Plajı Yiğitler köyü plajında sonra başlayan ilk koydur. Adanın en kalabalık plajında şezlong ve şemsiyeler işletmeler tarafından kiralanır. Adada ücretli plaj bulunmadığından Altınkum Plajı da tüm sahil halka açık ve ücretsizdir. Altınkum Plajı bizlere ulaşım konusunda her saat başı minibüs olmasıyla da kolaylık sağlıyor.

Karadut Plajı

Karadut Plajı adını burada yetişen karadut ağaçlarından almış, Avşa Adası’nın en popüler plajlarından birisi olan Karadur Plajı’nın kumsalı üç metreden bazı zamanlar on-on beş metreye kadar uzanabilmektedir. Kumu sarı ve incedir. Deniz genellikle temiz ve berraktır.  Karadut Plajı’na, Avşa merkezden kalkan minibüs 15 dakika içinde bizleri plaja ulaştırabiliyor.  Kendi aracınızla merkezden Karadut Plajı’na ulaşım 7-8 dakika civarındadır.

Plaj genelinde boş arsa çokluğundan otopark sorunu yaşanmıyor. Ayrıca plajın çevresinde izin alarak kamp yapabileceğiniz kamp severler için alanlar bulunmaktadır.  Plaj içerisinde az sayıda halk plajı için ayrılmış alan bulunmakta olup 2 ayrı işletmede ücretli şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor. Ücretleri ise 40-50 ₺ civarındadır.

Bonus: Vaktiniz varsa; Burgazada plajları da sizi bekliyor!

Avşa Adası Kadınlar Plajı

Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde olan Avşa Adası Kadınlar Plajı, aracınızla merkezden 5 dakika uzaklıktadır. Plaj, halk tarafından sadece kadınlara özel olarak ayrılmış, tabii ki etrafı çevrilmiştir. Kimsenin içeriyi görmesi mümkün olmayan bu doğa harikası yer kadınlarımıza ev sahipliği yapıyor.  Özellikle şehrin gürültülü kalabalığından kaçıp sakin ve huzurlu olan bu plajımızda kadınlar güzel vakit geçirebiliyor. Avşa Adası Kadınlar Plajı’nın diğer güzel yanı da plaja girişte hiçbir ücret ödenmemesidir. Avşa Adası’nın dört yanı da denizle çevrili, eşsiz bir yapıya sahiptir. Birçok otel, apart denize sıfır konumdadır.

Açıkçası, bu çevrede her şey dahil otel bulunmamaktadır. Kalabalık otelleri tercih etmek istemeyenler, ailesiyle sakin bir tatil geçirmek isteyenler Avşa Adası Kadınlar Plajı çevresinde bulunan butik otel ve pansiyonları tercih ederek ailece huzurla konaklayabilirler.
Ayrıca, Avşa Adası Kadınlar Plajı civarındaki otel ve pansiyon fiyatları yaz sezonu için kişi başı 130-200 ₺ arası değişmektedir.

Armutlu plajı sana yakın mı? Orayı da listene ekle!

Avşa Adası kadınlar plajı
Avşa Adası kadınlar plajı

Avşa Adası Engelliler için Özel Rampalı Plaj

Avşa Adası Engelliler için özel rampalı plaj Marmara Bölgesi’nde 2021 yazı itibariyle hizmete girmiştir. Düz bir sahil şeridinden oluşan adamızın düz, yokuşsuz sokakları engelli arkadaşlarımızın tekerlekli sandalyeleriyle rahatlıkla gezebilme imkânı sağlamaktadır.

Plaj adanın batı bölgesinde yer almaktadır. İskeleye 5 dakika civarındadır. Plaja giriş ücretsizdir. Engelli vatandaşların gönüllerince eğlenebilmesi için yapılan bu plajda engelli rampası bulunmaktadır. Avşa Adası’nda engelli kampı yoktur ancak bazı motel ya da belediyenin düzenlediği organizasyonlar engelli vatandaşlarımıza bu imkânı sağlamaktadır.

Sizler için bugün Avşa Ada’sını ve Avşa Adası’nda bulunan plajların bir kısmını ele almaya çalıştım.  Doğa harikası olan bu adanın plajları sadece bahsettiğimiz plajlardan ibaret değil. Birbirinden güzel, bahsettiğimiz plajlarda olduğu gibi huzuru iliklerinize kadar hissedebileceğiniz diğer plajlarının varlığından sizleri haberdar etmemiz elbette yanlış olmaz.

Avşa Adası Kadınlar Plajı‘na gitmeyi düşünen okurlarımızın erken rezervasyon imkanlarından yararlanmasını öneri
Siz tatil sever okurlarımızı Avşa Adası’nın gözlerinizi alamayacağınız güzelliğini görmeye, burada anın tadını yaşamaya davet ediyorum. Bu davetimi faaliyete koymayı planlayan, Avşa Adası’nda bulunacak okurlarımızı ise erken rezervasyon imkanlarından faydalanmasını ise öneririm.

Çağlar

Yorum yapın