Ayvalık Kadınlar Plajı

Ayvalık Plajları, “Ayvalık Kadınlar Plajı” dendiğinde akla ilk gelen, Ege Denizi’nin en önemli turizm bölgelerinden biri olurken, “Balıkesir’de tatil yapılacak yerler” hakkında da pek çok soru sorulmaktadır. Sakin, küçük, şirin bir kasaba olması nedeniyle özellikle gözlerden uzak, rahat bir tatil yaşamak isteyen kadınlar, “Ayvalık’ta kadınlar plajı var mı?”, “Ayvalık’ta kadınlar plajı nerede?” gibi soruları sık sık soruyor.

Ayvalık Kadınlar Plajı Nasıldır?

Ayvalık’ta kadınlara özel plaj ne yazık ki yoktur fakat çevrede bu tarz hizmet veren oteller vardır. Dilerseniz bu otellerde konaklayabilirsiniz. Bunun haricinde Altınova Sahili’nde kadınlar için ayrı bir yer olduğu biliniyor. İşletmeyi arayarak en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ayvalık’ta tatil yapmak isteyen kadınlar ve aileler için uygun başka plajlar da vardır. İşte o plajlardan bazıları…

Ayvalık Aile Plajları

  • Altınova Sahili
  • Sarımsaklı Plajı
  • Badavut Plajı
  • Duba Plajı
  • Şirinkent Plajı
  • Paşa Koyu

Altınova Sahili

Bir tarafı Ege Denizi’ne, diğer tarafı İzmir’e bakan Altınova Sahili, Midilli Adası’nın net bir şekilde görülebildiği güzide plajlardan bir tanesidir. Ege sahillerinin ruhunu yansıtan masmavi denizi ile sakin bir atmosfer sağlayan bu plajda hem ailenizle hoş vakit geçirebilir hem de kadınlar için ayrılmış özel bölümde rahatça tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Sığ bir deniz ve ince kumlara sahip kumsalı bulunan plaja girişler ücretsizdir fakat şezlong ve şemsiye için cüzi bir ücret ödenmektedir. Arzu ederseniz plajın arkasındaki otellerde de konaklayabilirsiniz.

Ayvalık kadınlar plajı
Ayvalık kadınlar plajı

Sarımsaklı Plajı

Ilıman bir iklimi olan Ayvalık’ta bulunan Sarımsaklı Plajı, sonbaharda bile denize girilebilmesiyle ünlenmiştir. Mükemmel bir aile plajı olan bu bölge, sığ suları ile çocuklar için son derece güvenlidir. Kumların vücuda yapışmıyor oluşu, özellikle kadınlar tarafından tercih edilme sebebidir. Plajın yakınında birçok konaklama alanı ve her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Halk plajı olduğu için girişler ücretsizdir fakat şemsiye ve şezlong kiralamak isterseniz 60 TL gibi bir ücreti bulunuyor.

Ayvalık kadınlar plajı eşsiz güzellikleri
Ayvalık kadınlar plajı eşsiz güzellikleri

Badavut Plajı

Ayvalık’taki diğer sahillere oranla biraz daha yoğun olan Badavut Plajı, özellikle çocuklu annelerin tercih ettiği eğlenceli, tertemiz plajlardan bir tanesidir. Kayalıkların hemen arkasında bulunan doğal tuz gölündeki flamingolar, çocukların ilgisini çekmektedir. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı, Mavi Bayraklı bu plajda mangal ve piknik olanakları da mevcut. Kalabalıktan sıkılıp, sahil şeridi boyunca yürüyerek kimsenin olmadığı alanlarda denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kumlar ince taneli ve vücuda yapışmadığından, kumun üzerine havlunuzu serip rahatça güneşlenebilirsiniz. Plaja giriş ise tamamen ücretsizdir.

Duba Plajı

Ayvalık ve Cunda’yı birleştiren bu mükemmel sahil, Ayvalık Belediyesi’ne aittir ve girişler ücretsizdir. Denizin dibi tamamen kum olmakla beraber sadece giriş kısmı taşlıktan oluşuyor. Masmavi, dibi görünen Duba Plajı, Sağlık Bakanlığı tarafından tam not almış ve Mavi Bayraklıdır. Plajda engelli vatandaşların konforlu bir şekilde tatil yapabilmesi için engelli rampası, engelli tuvaleti, engelli şezlongu ve engelli şemsiyesi gibi olanaklar bulunmaktadır. Özellikle çocuklu kadınlar, gönül rahatlığıyla plajın tadını çıkarabilirler.

Şirinkent Plajı

Ayvalık’ın diğer sahil bölgelerine göre daha sıcak bir denize sahip olan Şirinkent Plajı, özellikle emekli vatandaşlar ve ailelerin tercih ettiği, sakin, nezih bir bölgedir. Denize girişler iskeleden sağlanmaktadır. Bölge Şirinkent Spor Klübü’ne ait olduğundan, üyelik ile plaja giriş sağlanabilir. Denizin dibinde yer yer taş ve yosun olsa da son derece berrak bir suya sahiptir.

Paşa Koyu

Adeta bir saklı kenti andıran Paşa Koyu, çam ağaçları ile çevrili büyüleyici bir manzaraya sahiptir. Doğal çam kokusu eşliğinde dingin, huzurlu bir ortamda denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz Paşa Koyu, aileler için de uygundur. Yakınlarında konaklama imkânı ve kamp alanları da mevcut olan bölgede aynı zamanda her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz tesisler bulunur. Paşa Koyu’nun havası şifalı olarak bilinmektedir. Plaja giriş için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Kısacası Ayvalık Plajları, güzel vakit geçirebileceğiniz Ayvalık kadınlar plajı hakkında detaylar bu şekilde. Kadınlara yönelik bir tesis olmadığı için aileniz ile gidebileceğiniz plajlar da mevcut.

Çağlar

Yorum yapın