Bağırganlı Plajı

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Bağırganlı Plajı, harika bir koya sahip oluşu ile günübirlik tatilcilerin adeta gözdesi olmuş durumda. Karadeniz’in serin suları ve mükemmel doğası ile birleşen Kandıra bölgesi, özellikle İstanbul gibi çevre illerin akınına uğramış durumda. Gelin bu harika bölgeyi daha detaylı inceleyelim…

Bağırganlı Plajı Sizi Çağırıyor!

Bağırganlı Plajı, Karadeniz kıyısında bulunan ve Karadeniz’in büyüleyici esintilerini taşıyan küçük, şirin bir koydur. Özellikle İstanbul gibi karabalık ve gürültülü bir şehrin stresinden bunalıp, sakin ve temiz bir hava eşliğinde birkaç gün dinlenmek isteyen vatandaşların tercih edeceği nezih bir çevreye sahiptir. Bunaltıcı yaz sıcaklarına karşı hafif, tatlı bir esintiye sahip olan bu bölgede ufak bir kaçamak yapmak tüm stres ve yorgunluğunuzu alacaktır.

Bağırganlı Plajı Olanakları

Bağırganlı Plajı’nda rahat ve huzurlu bir hafta sonu geçirmeniz için gerekli olan tüm imkanlar bulunmaktadır. Yeme içme gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market ve büfelerin yanı sıra duş, tuvalet, soyunma kabini gibi hizmetler mevcuttur. Ayrıca yaz sıcaklarında bunalmadan su temin edebileceğiniz temiz su çeşmeleri de plaj içerisinde bulunuyor.

bağırganlı plajı özellikleri ve fiyatı
bağırganlı plajı özellikleri ve fiyatı

Bağırganlı Plajı Güvenli mi?

Bağırganlı Plajı bir koy olma özelliğine sahip olduğu için deniz suyu oldukça sığ bir seviyededir. Zaman zaman Karadeniz dalgaları vursa da yaz aylarında yüzme bilmeyen vatandaşlar ve çocuklar için son derece güvenlidir. Ayrıca plajda gün boyu güvenliğiniz için sizlere göz kulak olacak cankurtaranlar mevcuttur. Endişe etmeden, güvenle tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bağırganlı Plajı Temiz mi?

Bağırganlı Plajı, Mavi Bayrak ünvanına sahip sayılı plajlardan bir tanesidir. Sağlık Bakanlığı tarafından temizlik testinden geçmiş bu plajın suyu masmavi, temiz ve berraktır. Ayrıca kumsal ve kıyı kesimi belediye tarafından sık sık temizlenmektedir.

Bağırganlı Plajı Kamp Yapılıyor Mu?

Bağırganlı Plajı çevresinde kamp alanları mevcuttur. Yemyeşil bir manzaraya sahip olan plajın çevresinde kendi çadırınızla ücretsiz olarak konaklayabilirsiniz. Dilerseniz ücreti dahilinde konaklayabileceğiniz bir kamp alanı da mevcuttur. Aileniz ve sevdiklerinizle bölgede piknik yapabilir ve hayatınız boyunca zihninizde yer edinecek anılar biriktirebilirsiniz. Adeta saklı bir cennet olan Bağırganlı Plajı, tertemiz havası ve eşsiz atmosferi ile bedeninize tazelik katacak.

Bağırganlı Plajı Ücretli Mi?

Bağırganlı Plajı’na giriş tamamen ücretsizdir. Duş ve tuvalet olanaklarından faydalanmak istiyorsanız da çok cüzi bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Bağırganlı Plajı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’a 2 saatlik bir mesafede bulunan Bağırganlı Plajı’na şahsi aracınız ile 2 saatte ulaşabilirsiniz. Ankara’dan gelecek vatandaşlar ise 4 saatte bölgeye ulaşabilir. Eğer İstanbul’dan toplu taşıma ile gelmeyi tercih ederseniz Kartal Köprüsü’ndeki peronlardan 200 hatlı otobüse binebilir, son durak olan Otogar’da indikten sonra Kandıra otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmit Merkez’den gelecek vatandaşlar ise Halkevi tarafından Kandıra otobüslerine binerek kolayca bölgeye gelebilirler. Ayrıca, İstanbul Söğütlüçeşme’den direkt İzmit’e hareket eden yüksek hızlı tren seferleri de bulunmakta.

bağırganlı plajı
bağırganlı plajı

Bağırganlı Plajı Yorumları

Bağırganlı Plajı, yapılan yorumlar doğrultusunda da bir hayli beğenilmiştir. Gelen haberlere göre özellikle plajın, vatandaşlara sağladığı imkanlar çok beğenildi. Kocaeli’de yaşayan ve günübirlik olarak denize gidenler, bu plajı favorileri arasına ekledi. Özellikle ulaşımın kolay olması, ve işletmelerin sunduğu hizmet kalitesi de, ‘Çok iyi’ olarak nitelendirildi. Öte yandan denizin temizliği de vatandaşların, bu plajı tercih etmesinde ana etken oldu.

Saklı cennet Bağırganlı Plajı’nı sizlere tanıttık. Yolunuz Kocaeli’ye düşerse ve buradan memnun kaldıysanız, Kocaeli’nin diğer plajlarını da sizler için derledik.

  • Cebeci Plajı
  • Kefken Plajı
  • Kerpe Plajı

Çevredeki Diğer Plajlar

Bağırganlı plajı çevresinde tatil yapabileceğiniz diğer plajlar hakkında özetle bilgi vermek istedik. Tatil planı yapmadan önce bu seçenekleri de değerlendirmek isteyebilirsiniz;

Cebeci Plajı

Kocaeli’de yaşayıp, günübirlikçiler tarafından en çok tercih edilen noktalardan biri, Cebebi Plajı’dır. Denizin kıyısı, Karadeniz’de yer almaktadır. 2014 yılında Mavi Bayrak alan Cebebi Plajı’nın en çok sevilmesindeki nedenlerden biri, deniz tabanının tamamen kumla dolu olmasıdır.

Ancak hatırlatmakta fayda var, Cebebi Plajı’nda rip akıntısı bulunuyor. Eğer yüzmeyi pek bilmiyorsanız, başka yerlere yönelebilirsiniz.

Öte yandan eğer kamp yapmak istiyorsanız da Cebeci Sahili, bu konuda size fırsat sunuyor. Öte yandan Plajı’na girebilmek için 30 ₺ gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Şezlong kiralamak için de 40 TL alınıyor.

Kefken Plajı

Kocaeli’nin Kandıra mevkiinde bulunan Kefken Plajı, aileler için gözde bir plaj haline gelmiş, bölgenin en ünlü mekanlarından biridir. Özellikle Sakarya, İstanbul ve Kocaeli bölgesinden çokça ziyaretçi ağırlamaktadır. Büyük şehirlerdeki kalabalıktan bunalan vatandaşlar, günün yorgunluğunu atmak için Kefken Plajı’nı tercih etmektedir.

Eşsiz bir doğa manzarasının yanında mavinin her tonunu bulabileceğiniz Kefken Plajı’nın suyu oldukça temiz ve berraktır. Denizin dibi dahil olmak üzere plaj bölgesi incecik kumlarla kaplıdır.

Yaz aylarında biraz kalabalık olsa da çoğu plaja nazaran sessiz ve sakin oluşu, bu bölgede kaçamak yapmak isteyen tatilciler için cezbedici olmuştur. Kefken Plajı, Kocaeli’de önerebileceğimiz nezih tatil bölgelerinden bir tanesidir.

Plaja girişler tamamen ücretsiz olup, şemsiye ve şezlong kiralama ücreti 25 ₺’dir.

Kerpe Plajı

Kerpe Plajı, eğer tatilinizi Kocaeli’de planlıyorsanız seçeceğiniz en doğru adreslerden. İster günübirlik, ister de uzun soluklu konaklayabilirsiniz. Kocaeli’de Kandıra’da yer alan Kerpe’ye, özel aracınız ve toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Günübirlikçiler için de ufak bir tavsiye verelim. Eğer şartlarını müsaade ediyorsa, plajı hafta içi ziyaret etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü Kerpe Plajı, hafta sonu aşırı kalabalık olabiliyor.

Kerpe Plajı’nın, Mavi bayraklı olduğu için de tertemiz bir denize sahip olduğunu sözlerimiz arasına ekleyebiliriz.

Plaja giriş için herhangi bir ücret alınmazken, şezlong için de 40 ₺ gibi bir bedel talep ediliyor.

Yazımızın sonuna gelirken, Kocaeli’deki tatil olanaklarını anlattık. Tam olarak bir tatil şehri olmasa da Kocaeli, özellikle hem çevrede yaşayanlar için hem de uygun yollu bir tatil için size harika olanaklar sunuyor. Bağırganlı Plajı başta olmak üzere konaklayabileceğiniz, vakit geçirebileceğiniz harika tatil merkezleri bulunuyor.

Çağlar

Yorum yapın