Beldibi Halk Plajı

Türkiye’de tatil denince aklınıza, ilk gelecek şehirleri sorsak, muhtemelen cevaplarınız arasında Antalya da olacaktır, içerisinde ise Beldibi Halk Plajı gibi harika bir yeri bulunduruyor. Antalya, sahip olduğu plajlar ve atmosferiyle adeta bir tatil cenneti!

Beldibi Halk Plajı Sizi Çağırıyor!

Beldibi Halk Plajı, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Beldibi mahallesinde bulunan en güzel plajlardan biridir. Özellikle tatil planlarınızı Akdeniz’de yapmak istiyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz demektir. Antalya bölgesi, her sezon yerli ve yabancı fark etmeksizin tatilci akınına uğruyor. Bu konuda sizlerin de Antalya’da gezip, görmesi gereken yerlerden bir tanesi Beldibi Plajı.

Tatil denince Antalya’da ilk akla gelen ilçelerden biri olan Kemer’de bulunan plaj, uzun kumsalı ve denize sıfır otelleri ile oldukça konforlu bir tatil deneyimi sunuyor. Masmavi denizi, tertemiz kumsalı ile Mavi Bayraklı plajlardan biri olan Beldibi Halk Plajı tatil severleri doğa ile iç içe buluşturuyor. Spor tesisleri ve paraşüt imkânı bulunan plaj, spor severler için harika bir imkân sunuyor. Hem tatil yapıp hem de doyasıya spor yapabilirsiniz.

Beldibi Halk Plajı Giriş Ücretleri

Beldibi Plajı’na normal şartlar altında giriş yaparken, herhangi bir ücret alınmıyor. Fakat içeri girdikten sonra şemsiyeler için 15 ₺, şezlonglar için 25 ₺ ücret talep ediliyor. Siz yine de hiçbir şekilde ücret ödemek istemiyorsanız, kumsaldaki müsait bir bölgeye de geçip, keyfinizi sürdürebilirsiniz. Aynı şekilde eğer imkânınız bulunuyorsa şezlong ve şemsiyeleri yanınızda getirme imkanına sahipsiniz.

Beldibi Halk Plajı Olanakları

Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz plajda, tuvalet, duş, soyunma kabini gibi olanakların yanı sıra yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market ve kafeteryalar da bulunmaktadır.

Beldibi Plajı temiz mi?

Genellikle hijyen konusu pek çoğumuzun değer verdiği konulardan biridir. Bu doğrultuda Beldibi Plajı da hijyen konusunda problem yaşamayacağınız aileniz ile gönül rahatlığı ile girebileceğiniz bir plajdır. Aynı zamanda bu plajın, Mavi Bayrak aldığını da söylememiz gerekiyor. “Nedir bu Mavi Bayrak?” diye soracak olursanız da kısaca açıklayalım. Yapılan testler doğrultusunda sağlık açısından bir problem barındırmayan plajlara verilen uygulamadır. Beldibi de bu yüzden her yıl on binlerce insanın ziyaretçi akınına uğruyor.

Beldibi halk plajı
Beldibi halk plajı

Beldibi Halk Plajı’na Ulaşım

Beldibi Halk Plajı’nın güzelliğinden bahsettik. Tatilcilerin en çok sorduğu sorulardan biri ise “Beldibi Halk Plajı’na nasıl gidilir?” Beldibi Halk Plajına ulaşım oldukça kolaydır. Antalya Terminaline gidip Kemer-Beldibi otobüslerine binebilirsiniz. Eğer araç ile ulaşım sağlayacaksanız, Kemer ilçe merkezinden plaja ortalama 20 dakikada gelebilirsiniz.

Beldibi Plajı’nın denizi nasıl?

Beldibi Plajı’nın belki de tek handikabı, sahip olduğu deniz tabanı. Özellikle deniz tabanındaki çakıllar, insanları rahatsız edebiliyor. Bu yüzden eğer gerekirse bir deniz ayakkabısı kullanmak işinize yarayabilir. Bu yüzden plaja gelmeden önce hazırlıklarınızı buna göre yapmanız gerekiyor. Fakat yüzmeyi iyi biliyorsanız ve açıklara gitmek de hoşuna gidiyorsa, bu durum sizin için pek problem yaratmayacaktır. Özellikle yaz sezonunda kalabalık olan plaj, hafta içi dahil çok yoğun olabiliyor. Hafta sonu gidecekseniz de erken saatlerde gitmek sizin işinize yarayacaktır.

Beldibi Plajı çocuklara uygun mu?

Tatillerde en çok araştırdığımız hususlardan biri de gideceğimiz yerin çocuklar için uygun olup, olmadığı. Az önce de söylediğimiz gibi çakıl taşlarının fazla oluşu, küçük çocuklar için problem yaratabilir. Bu yüzden çocukların sağlığı için bu önerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Ya da bu konuda önlemlerinizi alıp, gönül rahatlığı ile plajı ziyaret edebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Beldibi Plajı’nda kamp yapılır mı?

Genellikle tatilcilerin birçoğunun en sevdiği aktivitelerdendir kamp kurmak. Antalya da bu konuda en iyi bölgelerden biri. Fakat plaj çevresinde bu konuda konaklayabileceğiniz yani kamp kurabileceğiniz bir alan bulunmuyor.

Beldibi Plajı konaklama

Beldibi Plajı’na yakın noktalarda konaklama yapmak istiyorsanız da bu konuda pek çok imkân mevcut. Plaja çok yakın mesafede oteller yer alıyor. Ayrıca kalabalık halk plajlarında vakit harcamak istemiyorsanız da oteller sizin için doğru tercih olabilir. Ayrıca çevre otellerin de kendine ait alanlarını söyleyebiliriz.

Ayrıca Kemer bölgesine gelip, Beldibi dışında da gidebileceğiniz pek çok plaj bulunuyor.

Beldibi halk plajı şezlongları
Beldibi halk plajı şezlongları

Beldibi’nde nerede denize girilir?

  • Kleopatra Koyu
  • Göynük Halk Plajı
  • Çıralı Plajı

Kleopatra Koyu

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen Kleopatra Koyu, doğal yapısı bozulmamış, yemyeşil manzara eşliğinde denize girebileceğiniz harika bir bölgedir. Koyun etrafında birçok tarihi bölge de liman da bulunmaktadır. Bunlardan birisi tarihi Likya Yolu’dur. Bu bölgede hem kültürel aktivite yapabilir hem de masmavi, sığ denizde görsel şölen eşliğinde yüzebilirsiniz. Kleopatra Koyu, ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bölgeye ulaşım Tekirova minibüsü ve araç ile sağlanıyor.

Göynük Halk Plajı

Uzun sahil şeridi ve pürüzsüz kumları olan Göynük Halk Plajı, günübirlik kaçamak yapmak isteyen tatilciler için harika olanaklar sağlamakta. Ücretsiz olarak erişim sağlayabileceğiniz bu plajda duş, tuvalet, soyunma kabini gibi imkanların yanı sıra yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birden fazla büfe, market ve kafeterya da bulunuyor. Plajda şemsiye ve şezlong da mevcuttur fakat bu imkanlardan 25 ₺ gibi bir ücret ödeyerek faydalanabiliyorsunuz. Göynük Halk Plajı, ilçe merkezine 11 kilometre mesafededir ve Beldibi minibüsleri ile ulaşım sağlanabilir.

Çıralı Plajı

Tarihi Olympos ile Yanartaş bölgesi sınırları içerisinde yer alan Çıralı Plajı, her yıl yerli ve yabancı turistlerin akın akın geldiği ilgi çekici plajlardan bir tanesidir. Dalgasız ve sığ bir denize sahip olması ile oldukça güvenli bir bölgedir. Bölgenin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise nesli tükenmekte olan Caretta Carettalara ev sahipliği yapmasıdır. Eğer bu bölgede konaklamak isterseniz denizin arkasındaki yeşil alanlarda kendi çadırınız ile kamp kurabilirsiniz.

Bölgede tekne turu gibi etkinlikler de yapılmakta. Sabah 10:00 ile akşam 17:00 arası plaj bölgesinden kalkıp sırayla Ceneviz Koyu, Olympos gibi koyları gezen tekneler ile harika bir tur keyfi yaşayabilirsiniz. Çıralı Plajı’na giriş ücretsizdir fakat şemsiye ve şezlongların 15 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır.

Yazımızda bahsettiğimiz Beldibi Plajı, bölgenin şirin plajlarından biri. Bizce bu bölgeyi ziyaret etmelisiniz. Ayrıca bahsettiğimiz gibi Kemer’de gidebileceğiniz pek çok plaj bulunuyor.

Çağlar

Yorum yapın