Candost Plajı

Muğla ve harika Candost Plajı! Eğer tatil planlarınız bu yaz Muğla’da olacaksa gerçekten görmeniz ve gezmeniz gereken noktalardan biri. Yeşil doğanın içerisinde huzur bulmak adına sizin için harika bir fırsat olabilir.

Candost Plajı Sizi Çağırıyor

Eğer rotanız Muğla’ya düştüyse veya düşecekse harika tatil yerlerinin bu harika ilimizde olduğunu biliyoruz. Eğlenmek, kafanızı toparlamak için gerçekten müthiş bir yer. Elbette, her mekânı kusursuz olsa da Muğla’nın en eşsiz yerlerinden birini anlatacağız bu yazımızda. “Nereden bahsediyorsunuz?” dediğinizi duyar gibi oldum. Muğla’da Dalyan’da yer alan Candost Plajı’ndan bahsediyoruz.  Eğer yolunuz bir gün buraya düşerse, kesinlikle gezip, görmeniz gereken bir nokta. Eğer buraya giderseniz, gidip de pişman olmayacağınızın garantisini veriyoruz.

Candost Plajı’na Nasıl Gidilir?

Her güzel şeye ulaşmanın bir zorluğu da vardır elbette. Candost Plajı da buna tam olarak örnek olabilecek bir nokta. Kargıca Koyu’na yakın bir bölgede yer alan plaja gidebilmek için bir arazi aracınız olmalı. Keza ulaşım ve yollar çok zorlu. Eğer aracınızın, tabanı alçaktaysa gitmeniz imkânsız gibi bir şeydir. Bu yüzden risk almamanız konusunda uyarıyoruz.

Candost Plajı Giriş Ücreti

Plaj içerisinde bir işletme olmadığı için Candost Plajı’na giriş ücretsizdir.

Candost Plajı Olanakları

Giriş ücreti bölümünde de bahsettiğimiz gibi plaj içerisinde bir işletme yok. Yani temel ihtiyacınız olarak ne getirmek istiyorsanız, yanınızda getirmek zorundasınız.

Candost Plajı’nın Denizi Nasıl?

Tam olarak kafa dinlemeye uygun bir plaj olan Candost Plajı’ndın denizi de harika. Bu kadar zorluk çektiğinize pişman olmayacaksınız. Özellikle oldukça sığ bir deniz olduğunu belirtebiliriz.

Candost Plajı Çocuklara Uygun Mu?

Sığ bir denize sahip olduğunu söylediğimiz Candost Plajı, çocuklu aileler için de uygundur.

Muğla’daki Diğer Plajlar

Evet, Candost Plajı’na ulaşmak bir hayli zor. Bu noktada başka plajlara yani daha kolay erişim ve ulaşım sağlayabileceğiniz plajlara gitmek isteyebilirsiniz. Yazımızın devamında da Muğla’nın diğer plajlarını derledik.

  • Gümbet Plajı
  • Aspat Plajı
  • Yahşi Plajı
  • Cennet Plajı
  • Ölüdeniz Plajı
  • Çalış

Gümbet Plajı

Gümbet Plajı, bir halk plajı olma özelliğine sahip. Bazen biraz kalabalık olabilir. Ancak Gümbet tartışmasız görülmeye değer; suyu güzel, şehir merkezine yakın, birçok restoran var ve kolayca sosyalleşebilir veya yerel ve uluslararası yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Kumsalı tarif etmemiz gerekirse biraz kayalık o yüzden deniz ayakkabınızı getirmeniz gerekebilir ama onun dışında ideal diyebiliriz. Ayrıca deniz biraz sığ, çocuklu aileler için iyi. Plaja girerken de herhangi bir ücret alınmıyor.

Candost plajının eşsiz güzelliği
Candost plajının eşsiz güzelliği

Aspat Plajı

Ağaçlarla çevrili cennet gibi, kumlu bir plaj. Bu kumsalla ilgili en iyi şey, genellikle kalabalık olmamasıdır. Çok fazla insan olmayacağı için denizin hipnotize edici sesini dinleyebilir ve sakinliğin tadını çıkarırken serinleyebilirsiniz. Ve su tam anlamıyla berraktır.

Yakınlarda su sporları sunan pek çok dükkan veya yer yok; bu nedenle sosyalleşebileceğiniz bir yer arıyorsanız Aspat tam size göre olmayabilir. Deniz giderek derinleşiyor; yani yüzmede çok iyi değilseniz ya da yeni başlıyorsanız, dikkatli olmanız şartıyla iyi bir seçim diyebiliriz.

Plaja girerken ise herhangi bir ücret alınmıyor. Fakat şezlong ve şemsiye için 60 ₺ gibi bir bedel ödemeniz gerekiyor.

Yahşi Plajı

Mükemmeli arıyorsanız, Yahşi Beach tam ihtiyacınız olan şey. Her şeyden önce Yahşi Plajı Mavi Bayraklı bir plaj olduğu için pislik ve çöplerden rahatsız olmadan denize girebileceğiniz temiz bir plajdır. Ayrıca halk plajı olduğu için giriş ücreti yok; ancak, biraz kalabalık olabilir ama çok fazla değil. Bu nedenle, restoran ve kafelere yakın, sosyalleşebileceğiniz başka insanlar bulabileceğiniz bir yer istiyorsanız iyi bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Plaja giriş ücretsiz. Şezlong ve şemsiye için de herhangi bir bedel talep edilmiyor fakat içerideki işletmelerden minimum 50 ₺’lik harcama yapmanız lazım.

Cennet Plajı

Cennette biraz zaman geçirmeye hazır mısınız? Bu bir kelime oyunu değildi çünkü Cennet Plajı, gerçekten bir cennet gibi!. Ayrıca, en sevilen plajlardan biri. Cennet Koyu’na varır varmaz güzel doğa, berrak su, huzur ve ferahlık ile tanışacaksınız. Plajın en güzel özelliği ise pek nadiren kalabalık olması olarak nitelendirebiliriz. Bunun sebebi de ulaşımı pek kolay olmayan konumu ama yine de her güzel şeyin bir kusuru var değil mi?

Öte yandan Cennet Plajı’na girişte herhangi bir ücret alınmıyor. Fakat şezlong ve şemsiye için sizden 30 ₺ gibi bir rakam talep ediliyor.

Candost plajı
Candost plajı

Ölüdeniz Plajı

Dağlar ve masmavi sularla çevrili bir kumsal… Turkuaz bir deneyime hazır olun! Bir sonraki durağımız mavinin her tonunu görebileceğiniz Ölüdeniz! Sizi uyaralım, bu plaj Türkiye’nin en ünlü plajlarından biri olduğu için biraz fazla kalabalık olabilir. Yine de Ölüdeniz Sahili gerçekten uzun, yani herkese yetecek kadar yer var.

Plajın bazı kısımları biraz kayalık olabilirken, diğer kısımlar sadece saf pürüzsüz kumdur. Bu nedenle, sahil boyunca yürümeyi planlıyorsanız, deniz ayakkabısı getirmek iyi bir fikir olabilir. Yakınlarda yamaç paraşütü yapabileceğiniz “Babadağ” da var, kesinlikle tavsiye ederiz.

Plaja giriş için de alınan ücretler de şöyle değişkenlik gösteriyor:

  • Kişi başı: 20 ₺
  • Motorsiklet: 35 ₺
  • Otomobil: 45 ₺
  • Minibüs: 130 ₺

Çalış Plajı

Caretta Caretta kaplumbağalarının Çalış Plajı’na neden yuva yaptığını hiç merak ettiniz mi? Belki de gün batımını buradan izlemenin ne kadar güzel olduğunu bildikleri içindir. Pekala, odak noktamız kaplumbağalar değil, ancak yeterince şanslıysanız, geziniz sırasında bazılarını görebilirsiniz. Ancak Çalış Plajı, kaplumbağa sevmeyenler için de gerçekten unutulmaz bir deneyim sunuyor!

Rüzgar sörfünden uçurtma uçurmaya kadar yapabileceğiniz birçok aktivite var. Ayrıca, yakınlardaki restoranlar, publar ve barlar ile plaj gerçekten canlıdır. Ayrıca gününüzü daha keyifli geçirmek istiyorsanız bazı turlara veya gezilere katılmak isteyebilirsiniz. Keşfedilecek çok şey yok mu?

Bu arada plaj giriş için bir bedel alınmasa da şezlong ve şemsiye için 40 ₺ ödemeniz gerekiyor.

Bu yazımızda Candost Plajı ve harika Muğla plajları hakkında bilgi verdik, bizim önerimiz eğer imkanlarınız varsa ve şartlarınız müsaade ediyorsa bu harikaları keşfetmeniz.

Çağlar

Yorum yapın