Çatalca Plajları

İstanbul’da denize girmek için alan kısıtlı fakat Çatalca Plajı, gözlerden kaçan bir lokasyon. Tatile gitmeye vaktiniz mi yok? O zaman günübirlik gidebileceğiniz harika bir yer var: Çatalca Plajları.

Çatalca Plajları Sizi Davet Ediyor!

İstanbul’da yer alan Çatalca’nın plajları vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir. Genellikle bu bölgede yazlığı olanlar veya günübirlikçiler dediğimiz tatilciler keyifli zaman geçirmeye çalışır.

Siz de şehrin o kasvetli ve bunaltıcı havasından yorulduysanız eğer biraz kafanızı toparlayıp; kendinize, ailenize ve sevdiklerinize vakit ayırabilirsiniz. Eğer tatil rotanızı Çatalca olarak belirlediyseniz, doğru yerdesiniz. Sizler için Çatalca’da yer alan plajları derledik:

  • Çatalca Ormanlı Plajı
  • Çatalca Evcik Plajı
  • Çatalca Yalıköy Plajı
  • Çatalca Çilingöz Plajı

Çatalca Ormanlı Plajı

İşinizden veya yaşantınızdan bunalıp, kendinizi rahatlatmaya ihtiyacınız var? Uzak bir yere gitmek değil de İstanbul’da tatil havasında konaklayabileceğiniz bir yer arıyorsunuz? O zaman yolunuzun düşmesi gereken yeri söylüyoruz: Çatalca Ormanlı Plajı. Ormanlı Köyü’nün içinde yer alan İstanbul’un en temiz plajlarından biridir. İlçe merkezine uzak olması, büyük ihtimalle sizi kendisine en çok çeken şey olacaktır. Çünkü buraya gittiğinizde kendinizi İstanbul’da değil de bambaşka bir yerde hissediyorsunuz.

Plaj ile ilgili ufak bir bilgi daha verelim. Denize girdikten sonra ilk bölümde ayaklarınıza, çakılların batması sizi korkutmasın. Keza birkaç adım attıktan sonra kendinizi kumların içinde buluyorsunuz.

Ayrıca plajda WC ve kafeteryanın da olduğunu söyleyelim. Bu konuda sahip olduğu imkanların yeterli olduğu kanaati içerisindeyiz. Öte yandan tesisin üst bölümünde ailenizle mangal yakıp, keyifli anlar da geçirebilirsiniz.

Çatalca Ormanlı Plajı Ulaşım

Bu plaja, kendi araçlarınızla gitmeniz çok iyi olacaktır. Çünkü oldu ki toplu taşıma ile ulaşım sağladınız… Köyün içerisinden oldukça uzun bir yürüme mesafeniz var. Bu yüzden genellikle insanlar, bu bölgeye şahsi araçlarıyla gitmeyi tercih ediyor.

Eğer siz yine de toplu taşıma kullanmak istiyorsanız İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 404 numaralı hattını kullanıp, plaja ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat bölgeye ulaştıktan sonra taksi tutmanız veya yürümeniz gerekiyor.

Çatalca plajları ücretleri ve kamp alanları
Çatalca plajları ücretleri ve kamp alanları

2023 Çatalca Ormanlı Plajı Ücretleri

Çatalca Ormanlı Plajı’na giriş ücretsizdir. Eğer yanınızda konaklamak için gerekli şeyleri getirmediyseniz şezlong ve şemsiyeler için 50 TL gibi bir kiralama ücreti alınmaktadır.

Çatalca Evcik Plajı

Deniz, kum, güneş üçlüsü, yaz aylarımızın vazgeçilmezidir. Peki, bir de bunun içerisinde doğa harikaları girdiği zaman? İşte o zaman kusursuz bir tatil yerine geldiğimizi anlarız. Eğer bu dörtlüyü bir arada görmek ve tatmak istiyorsanız Çatalca Evcik Plajı’na mutlaka gitmenizi öneriyoruz. Karadeniz’e kıyısı olan bu plaj, Çatalca’ya 35 km uzaklıkta yer alırken, aynı zamanda Karadeniz kıyısında bulunuyor. Zaman zaman dalgalar, insanları zorlasa da pırıl pırıl bir görüntüye sahip bir denizden bahsediyoruz.

Genellikle bu denizdeki asıl yoğunluğu, günü birlikçiler oluşturuyor. Eğer bir hafta sonu kaçamağı yapmak istiyorsanız, Evcik Plajı’na gitmelisiniz. Hafta sonu oluşan yoğunluktan ötürü, eğer imkanınız varsa hafta içi daha sakin olduğunu da ekleyebiliriz.

2023 Çatalca Evcik Plajı Ücretleri

Çatalca Evcik Plajı’na giriş ücretsizdir. Aynı zamanda plajda; cankurtaran, duş, soyunma kabini ve WC gibi hizmetler de mevcut.

Çatalca Evcik Plajı Kamp Alanı

İnsanların pek çoğu, gittiği tatil alanlarında kamp yapmayı sever. Ancak Çatalca Evcik Plajı’nda bu konuda bir hizmet bulunuyor. Siz yine de kamp yapmak istiyorsanız kendi imkanlarınız ile giderek, bu alanda kamp kurabilirsiniz. Dediğimiz gibi Karadeniz kıyısında olduğu için böyle bir plan yapmadan önce hava şartlarına dikkatlice bakmanız gerekiyor.

Çatalca Yalıköy Plajı

Çatalca İlçe Merkezi’ne yaklaşık 50 km uzaklıkta olan Yalıköy Plajı, bir cenneti andırıyor. Tertemiz suyu ile dikkatleri üzerine çeken plaj, yaz aylarında ziyaretçilerin akınına uğruyor.

İstanbul’da yaşayıp, Karadeniz plajlarını sevenler için harika bir tercih olabilir. Plajda yiyecek ve içecek konusunda ise bir eksiklik var. Bu yüzden bu tür ihtiyaçlarınızı gelirken, kendiniz temin etmeniz gerekiyor. Genellikle bu bölge, İstanbul’da günü birlikçiler tarafından tercih ediliyor.

Yalıköy Plajı’na nasıl gidilir?

Yalıköy Plajı’na otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Çatalca merkeze giden otobüslerden birine binip, daha sonrasına plaja ulaşım sağlayan minibüslere binebilirsiniz.

Ancak bu plaja da genellikle günü birlikçiler, şahsi araçlarıyla gidiyor. Aileler için toplu taşıma kullanmak onları hayli zorlayabiliyor.

2023 Yalıköy Plajı Giriş Ücretleri

Plaja giriş için herhangi bir ücret alınmıyor. Şezlong ve şemsiye hizmetleri için de genellikle yoğunluğa göre fiyatlar değişkenlik gösterebilirken, genelde bu ücret bütçenizi zorlayacak cinsten olmuyor.

Son olarak da dalgalı günlerde denize girmenin bir hayli tehlikeli olduğunu ve bu yüzden meteoroloji verilerini planınızdan önce incelemeniz gerekiyor.

Çatalca plajları
Çatalca plajları

Çatalca Çilingöz Plajı

Çatalca Çilingöz Plajı, İstanbul’un nadide plajlarından biridir. Günübirlik gidenlerin yanı sıra bu bölgede birkaç gün kamp da yapabilirsiniz. Tam bir doğa harikası olan bu plaj, kafa dinlemek için tam size göre olabilir!

Bulunduğu imkanlar doğrultusunda İstanbul’da pek çok kişi tarafından tercih edilen ve ün kazanan Çilingöz Plajı’na gitmek için hafta içi daha uygun olabilir. Keza hafta sonu aşırı bir kalabalığın olduğunu söyleyebiliriz. Kış aylarında da bu bölgeyi kafa dinlemek için kullanabilirsiniz.

Bu arada ormanın derinliklerine gitmenizi pek önermiyoruz. Eğer kamp yapacaksanız bu konuda size yardım edilecektir. Ormanın derinliklerinde tilki ve yaban domuzu gibi hayvanlar var.

Çilingöz Plajı Giriş Ücretleri

Çatalca bölgesindeki belki de giriş için ücret alınan tek plaj olabilir. Kişi başı olarak ödemeniz gereken rakam 24 TL. Eğer aracınızla giderseniz, otopark ücretiyle birlikte 4 kişilik bir aile için alınan ücret 70 TL.

Çilingöz Plajı Ulaşım

Plaja ulaşım için toplu taşımayı kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken 404 hattını kullanmak olacaktır. Öte yandan toplu taşıma sayesinde de çok rahat bir şekilde şahsi otomobiliniz ile bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu yazımda, Çatalca Plajları’nı konumu itibariyle değil merak edilen tüm yönleriyle ele aldım. Gitmeden evvel sizlere rehberlik edebilecek bu yazımda aradığınız, merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını bulabilmeniz mümkün. Umarım Çatalca’da çok keyifli günler sizlerle beraber olur.

Çağlar

Yorum yapın