Çavuşağzı Plajı

Karadeniz’in eşsiz tabiatı eşliğinde kamp yapmak isteyenler için Çavuşağzı Plajı’nı sizler için tanıtacağız. Karadeniz’in yükselen değeri Zonguldak son zamanlarda vatandaşlara sunduğu imkanlar ve tatil fırsatları ile turizmin göz bebeği oldu. İşte Çavuşağzı Plajı ve kamp alanı hakkında tüm merak edilenler…

Çavuşağzı Plajı Sizi Çağırıyor

Zonguldak’ın en popüler ilçesi Ereğli’nin Ballıca Mahallesi’nde bulunan Çavuşağzı Plajı, Karadeniz’in bol oksijenli havası ve yemyeşil tabiatı sebebiyle karavan ve çadır kampı yapmak isteyenlerin bir numaralı merkezi olmuş durumda. Yaz kış fark etmeksizin dört mevsim boyunca vatandaşlara kapı açan bu küçük, sevimli koyda geçirdiğiniz vaktin sonunda kuş gibi hafiflemiş olarak eve döneceğinizi garanti ediyoruz.

Çavuşağzı Plajı Özellikleri

Kayalıkların arasına gizlenmiş küçük, sevimli bir koy olma özelliği taşıyan Çavuşağzı Plajı, taşlı ve kumlu bir zemine sahiptir. Koy olmasına rağmen Karadeniz’in hırçın dalgalarına sahip olan sığ bir denizi vardır. Etrafı kayalarla çevrili olduğu için gizemli bir havası olan bu plaj dört mevsim boyunca tenha ve sakindir. Yaz aylarının bunaltıcı etkisine rağmen hafif rüzgârlı ve ferahlatıcı bir havaya sahiptir. Kuş, rüzgâr ve dalga sesleri eşliğinde gözlerinizi kapatıp, kendinizi doğaya bırakabilir, şehir hayatının tüm yorgunluğunu dalgaların alıp götürmesine izin verebilirsiniz.

Çavuşağzı Plajı Olanakları

Çavuşağzı Plajı’nda herhangi bir tesis bulunmadığından pek fazla olanak yoktur. Tuvaleti ve duşu bulunan plajın sadece yaz aylarında açık bir çay bahçesi vardır. Bunun dışında etrafında bir adet balık restoranı bulunmaktadır. Yakınlarındaki market ve bakkallardan her türlü yiyecek ve içecek ihtiyacınızı temin edebilir, eşyalarınızı yanınızda getirerek piknik yapabilirsiniz.

Çavuşağzı Plajı Kamp Alanı Ücretleri

Karadeniz’in incisi Zonguldak’ta, kamp yapabileceğiniz pek çok alan bulunuyor. Fakat yazımızda bahsettiğimiz Çavuşağzı Ağzı Plajı Kamp alanı, eşsiz güzellikleriyle kendisini bir hayli cazip kılıyor. Genelde kamp yapılan alanların bazıları ücretsiz olurken, kimilerinden de ütopik ücretler alınabiliyor. Eğer uygun yollu bir yer arıyorsanız Çavuşağzı, tam size göre. Bu kamp alanı için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Çavuşağzı plajı ücretli mi
Çavuşağzı plajı ücretli mi

Çavuşağzı Plajı Kamp Alanı Yorumları

Herhangi bir yere seyahat etmeden önce veya tatil planlaması yapmadan önce pek çoğumuzun en merak ettiği konulardan biri gideceğimiz yer ile ilgili yapılan yorumlardır. “Çavuşağzı Plajı Kamp Alanı yorumları” da bu bölgeyi tercih edecek vatandaşların, en çok merak ettiği soruların başında geliyor. Yaptığımız incelemeler doğrultusunda kamp alanı ile ilgili pek fazla olumsuz yoruma rastlamadık. Zaten mekânın ücretsiz olması ve harika bir atmosfer içerisinde olması kendisini direkt tercih sebebi yapıyor.

Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı Aktiviteleri

Kampa gittiğimiz zaman sadece orada konaklamak istemeyiz. Hem kafa dinleyip hem de eğlenmeyi hedefleriz. Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı’nda yapılacak pek çok aktivite bulunuyor. Uzunca bir süre kalsanız bile sıkılmayacağınız bu bölge hakkında yapılacak etkinlikleri sizler için derledik…

 • Yüzme
 • Piknik
 • Karavan kampı
 • Hamak keyfi
 • Yürüyüş
 • Plaj oyunları
 • Mangal
 • Çadır kampı
 • Fotoğrafçılık
 • Dalış
 • Sportif aktiviteler
 • Günübirlik gezi
 • Semaver keyfi

Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı Çocuklara Uygun Mu?

Gidebileceğimiz tatil veya etkinliklerde özellikle aile ile yaptığımız seyahatlerde çocuklarımızı da yanımızda götürmek isteriz. Onların da bizimle birlikte keyif almasını isteriz. Fakat, “Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı çocuklara uygun mu?” sorusuna geldiğimizde maalesef ki istediğiniz yanıtı alamayabilirsiniz. Çünkü yapılacak aktivitelerin, yetişkinlere hitap etmesi yüzünden çocukların sıkılacağını söyleyebiliriz. Ama iş hayatından ve yoğun tempolu hayattan yorulduysanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Çavuşağzı Plajı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çavuşağzı Plajı, kış aylarında oldukça yağmurlu olduğu için çadır kampı yapacakların dikkat etmesi gerekiyor. Arazi ıslak ve çamurlu olacağından mutlaka bir mat ya da şişme yatak edinmeniz gerebilir. Ayrıca zemin taşlı olduğu için çadırınızın delinme ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Bir diğer husus da ne yazık ki bu bölgede telefon pek fazla çekmemektedir. Elektriği işletmelerden temin edebilseniz de iletişim konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu arada Karadeniz’in sert rüzgarlarına karşı da uyarımızı yapalım. Tüm bunlara rağmen zorlu koşullara karşı kamp yapmaktan hoşlanan biriyseniz bu konularda ne yapılması gerektiğini de biliyorsunuzdur.

Çavuşağzı plajı
Çavuşağzı plajı

Zonguldak Kamp Alanları

Çavuşağzı Plajı’nda kamp yaptıysanız ve bu bölgeyi sevdiyseniz Zonguldak’taki diğer kamp alanlarına da bakmanızı öneririz.

 • Tas Gölü Kamp Alanı
 • Harmankaya Şelaleleri Kamp Alanı
 • Değirmenağzı Plajı Kamp Alanı

Tas Gölü Kamp Alanı

Göl kenarında kamp yapmaktan hoşlanıyorsanız Tas Gölü Kamp Alanı tam size göre. Gölün çevresindeki eşsiz doğa manzarası, özellikle fotoğrafçılığa ilgi duyan vatandaşların ilgisini çekecek türden. Tertemiz bir havaya ve görselliğe sahip Tas Gölü Kamp Alanı, ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ücretsiz kamp alanında herhangi bir tesis bulunmasa da civarda çokça işletme mevcut. Kamp ve karavan konaklaması için ise civarda çok sayıda işletme bulunuyor. Sessiz ve sakin doğa eşliğinde gölün şırıltısını dinleyerek huzurlu bir gün geçirmek istiyorsanız Tas Gölü Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz.

Harmankaya Şelaleleri Kamp Alanı

Kuş sesleri eşliğinde yemyeşil bir patikadan geçerek ulaşabildiğiniz bu doğa harikası Harmankaya Şelaleleri’nde kamp yapmak size çok farklı ve unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Harmankaya Şelaleleri sadece çadır kampı yapabileceğiniz bir alandır. Civarında başka konaklama yeri yoktur. Doğanın içinde, zorlu arazi koşulları sebebiyle hiçbir işletme bulunmamaktadır. Ayrıca tuvalet, duş, elektrik gibi imkanlar da ne yazık ki yoktur. Bu sebeple 2 günlük hafta sonu kaçamağı için son derece uygun bir yerdir. Yeme içme ihtiyaçlarınızı bölgeye gelmeden önce bir marketten tedarik etmenizde fayda var. Çünkü yakınlarında market, bakkal da ne yazık ki bulunmuyor. Tüm bunlara rağmen şelalenin huzur verici sesi eşliğinde güzel bir uyku çekmek isteyenler Harmankaya Şelaleleri’ne bakabilir.

Değirmenağzı Plajı Kamp Alanı

Zonguldak Merkez’e en yakın kamp alanı olarak bilinen Değirmenağzı Plajı, yerli ve yabancı birçok vatandaşın ilgisini çekecek konumda. Çadır ve karavan kampı için müsait bir yere sahip olan plajda, elektrik, su, tuvalet ve duş için herhangi bir tesis bulunmadığından, plaja gelmeden önce her türlü yiyecek içecek malzemelerinizi temin etmeniz gerekiyor. Şehrin gürültüsünden ve stresinden kaçıp mavinin her tonunun bulunduğu bu eşsiz doğa manzarasında huzurlu bir hafta sonu geçirmek isteyen tatil severler aradığı tüm sakinliği burada bulabilirler. Gece dalgaların sesi ile yıldızlı bir gökyüzünün altında uyuyup, güneşin ışıklarını saçtığı bir deniz manzarasına uyanabilirsiniz.

Eğer gelecek sezon tatil tercihiniz Çavuşağzı Plajı ve bölgedeki kamp alanları olacaksa kesinlikle tavsiyelerimize uyup burayı ziyaret edin. Keyifli tatiller dileriz!

Çağlar

Yorum yapın