Datça Taşlık Plajı

Muğla’nın harika Datça ilçesi ve Datça Taşlık Plajı… Eğer tatil planları yapıyorsanız ve nereye gideceğiniz konusunda kararsızsanız kesinlikle bu harika plajı denemelisiniz. Ayrıca bölgede isterseniz konaklama da yapabilir, kısa süreli geldiyseniz günü birlik de gidebilirsiniz!

Datça Taşlık Plajı Sizi Çağırıyor!

Bütün yıl çalıştınız, yoruldunuz veya bir sürü problem ile uğraştınız. Başka bir ihtimal de kısacası tatil yapmak istiyorsunuz. Bir kıyı şeridine gidip hem kafa dinlemek hem de tatil yapmak istiyorsunuz. Bu özelliklerin hepsini arıyorsanız. Birazdan anlatacağımız plan, tam size göre olacak! Muğla’daki Datça ilçesinde harika bir plaj var: Datça Taşlık Plajı. Sahip olduğu imkanlar ve müthiş denizi ile sizlere harika bir tatil imkânı sunuyor. Bu sebepten ötürü eğer kendinize bir tatil rotası oluşturuyor iseniz veya gidecek bir yer arıyorsanız, burayı denemeden geçmeyin deriz.

Şifalı Suları Var!

Datça Taşlık Plajı’nın mükemmel olmasında pek çok sebep var. Bunlardan bir tanesi ise denizin dibi. “Denizin dibi nasıl şifalı olabilir?” diyebilirsiniz ki bunu söylemekte de bir hayli haklısınız. Bu plajı özel yapan şey, denizin tabanında göl olarak nitelendirilen şifalı suların yer aldığı bir kaynak olması. Buradan çıkan su, denizin durumunu da etkiliyor. Yani denizin aşırı tuzlu olmasından rahatsız olanlar için bulunmaz bir fırsat. Çünkü denizin, bu özelliğinden dolayı burada tuz seviyesinin çok düşük olduğunu rahatlıkla sizlere söyleyebiliriz.

Datça Taşlık Plajı’nda Masaj

Az önce size şifalı suların olduğundan bahsetmiştik. Genellikle bu plajı tercih eden insanlar, bahsettiğimiz gölette doğru yol alıp, kendilerini tuzdan arındırıyorlar. Yani bu şifalı sular sayesinde kendinize mesaj yaptığınızı söyleyebiliriz. Pek çoğunuz belki de bu özelliği bilmiyordunuz, artık öğrendiniz. Size diyebileceğimiz tek şey; duyanlar, duymayanlara söylesin.

Datça Taşlık Plajı Giriş Ücretleri

Bu harika plajı güzel yapan özelliklerden biri de giriş için herhangi bir ücret alınmaması. Ancak şezlong ve şemsiye için ücret alınıyor. Bunun için de sizden talep edilen ücret 40 ₺. Tabii bunlara para ödemek istemiyorsanız, kendi imkanlarınız doğrultusunda da ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Seçim size kalmış.

Datça Taşlık Plajı Ulaşım

Taşlık Plajı, merkeze de çok uzak değil. Eğer özel araç ile gidecek iseniz ilçe merkezinden yaklaşık 10 dakika sürüyor. Öte yandan yaz sezonunda da plaja ulaşım var. Ortalama olarak her 30 dakikada bir seferlerin yapıldığını belirtebiliriz.

Datça Taşlık plajı
Datça Taşlık plajı

Datça Taşlık Plajı Otopark Var Mı?

Evet, eğer şahsi aracınız ile giderseniz plajda otopark hizmeti mevcut. Her bir araç için de ödemeniz gereken ücret 50 ₺.

Datça Taşlık Plajı Hizmetleri

Plaj içerisinde bazı hizmetler de var. Özellikle bu hizmetler günü birlik olarak gidecek kişilerin çok işine yarıyor. Diğer plajların aksine içeride ve yakın mesafede pek çok işletme mevcut. Duş, WC ve soyunma kabinlerinden ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Öte yandan; cankurtaran ve otopark dışında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz büfeler ve kafetarya da bulunuyor. Ayrıca temel ihtiyaçlarınız için de bir market de bulunuyor.

Datça Taşlık Plajı’nda Şezlong ve Şemsiye Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Birçoğumuz, plajlara gidip, şezlong ve şemsiyelere ücret ödemekten sıkılmış durumdayız. Taşlık Plajı ise size bambaşka bir imkan sunuyor. Eğer bölgeye gidip, bölgede yer alan işletmelerden harcama yaparsanız, sizden bu konuda bir ücret alınmıyor. Yani eğer para ödemek istemiyorsanız, bu da sizin için bir çözüm önerisi olabilir.

Datça Taşlık Plajı sığ mı?

En merak edilen sorulardan biri de “Datça Taşlık Plajı’nın denizi nasıl?” olacaktır. Denizin, sığ olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan denize girerken, pek çoğumuzun rahatsız olduğu konulardan biri de denizde çakıl olup, olmadığıdır. Bu konuda ihtiyaçlarınız hem karşılanıyor hem de karşılanmıyor aslında. “Nasıl yani” diye sorabilirsiniz. Kısaca şöyle anlatalım, denizin yarısı çakıl taşlarıyla diğer yarısı ise kumla dolu. Ancak yavaş yavaş açıldıkça kumların daha ağır bastığını söylemekte fayda var. Bu yüzden ilk etapta gelecek çakıl taşlarının sizi rahatsız etmesine gerek yok.

Datça Taşlık Plajı, Mavi Bayraklı Mı?

Masmavi ve berrak denizi bulunan Datça Taşlık Plajı, Muğla’daki pek çok hatta biraz daha büyütelim… Ege ve Akdeniz’deki birçok ile kapışır! Aynı zamanda bu harika plajın Mavi Bayrak ödülü de var. Diğer pek çok plajın Mavi Bayrak’ı bulunsa da bu mekanın ayrı bir güzelliği var, sakın kaçırmayın!

Datça Taşlık Plajı Çocuklara Uygun Mu?

Evet, bu konuda da bir şüpheniz olmasın. Datça Taşlık Plajı, genellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Bu yüzden gönül rahatlığı ile plaja gidebilirsiniz.

Datça Taşlık Plajı Konaklama

Eğer bu plaja gidip, sevdiyseniz ve doyamadıysanız konaklamak isteyebilirsiniz. Bu doğrultuda da plaja çok yakın mesafelerde yer alan pek çok işletme mevcut.

Datça Taşlık Plajı Oteller Ve Pansiyon

Konaklamaya karar verdiniz diyelim… Datça Taşlık Plajı’na yakın mesafede oteller ve pansiyonlar mevcut. Bu plaja yakın olmak istiyorsanız internetten detaylı bilgi alabilirsiniz. Ama biz önden uyaralım, siz elinizi çabuk tutun. Çünkü o kadar çok sevilen bir plaj ki oteller çok önceden dolabiliyor.

Datça Taşlık plajı hakkında detaylar
Datça Taşlık plajı hakkında detaylar

Datça’da Nerede Tatil Yapılır?

Datça’da tatil yapabileceğiniz tek yer elbette Taşlık Plajı değil sadece. Bölgede başka plajlar da mevcut. Eğer onları da denemek isterseniz, bu plajları da öneriyoruz:

 • Knidos Plajı
 • Aktur Plajları
 • Hayıtbükü Koyu
 • Ovabükü Plajı
 • Güllük Plajı
 • Kumluk Plajı
 • Akçabük Koyu
 • Palamutbükü Plajı
 • Karga Koyu Plajı
 • Kızılbük Plajı
 • Gebekumu Plajı
 • Kızlanaltı Gereme Koyu
 • Karaincir Plajı
 • Kurubük Koyu
 • Domuz Çukuru Koyu
 • Akvaryum Plajı
 • Lindos Koyu
 • Sarıliman Koyu
 • Armutlu Su Koyu
 • Bencik Koyu
 • Hastanealtı Plajı
 • Merdivenli Koyu
 • Çatı Koyu
 • Balıkaşıran Koyu

Bu yazımızda sizler için Datça Taşlık Plajı’nı derledik. Eğer yolunuz Muğla’ya düşerse gelecek tatil planlarınızı şimdiden yapın deriz. Gideceğiniz rota doğrultusunda Taşlık Plajı’na yakın olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Çağlar

Yorum yapın