Didim Plajları

Eğer havalar ısınmış, yaz sezonu açılmışsa ve sizlere Aydın desek muhtemelen aklınızdan ilk geçecek yer, “Didim Plajları” olacaktır. Keza sahip olduğu harika yapısı ve birbirinden farklı plajları ile Türkiye’ye yaz sezonunda renk katan bir yer Didim…

Didim Plajları Sizi Çağırıyor!

Didim plajları
Didim plajları

Aydın ve Didim Plajları… Tatil yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat. Burada tatil yapmaya geleni de var gezmeye geleni de… Eğlenmeye gelen de var kafa dinlemeye gelen de… Plajda güneşlenmek isteyen de var denizin tadını doyasıya çıkarmak isteyen de… Türkiye’nin adeta tatil cenneti olan Didim’i, bu yazımızda anlattık. Plajları ve sahip olduğu harika özellikleri ele alıp, kafanızda gelecek tatil planınızı oluşturmadıysanız bu yazı sizin için bulunmaz Hint kumaşı olacaktır, bunun garantisini veriyoruz!

  • Didim Altınkum Plajı
  • Didim Manastır Koyu
  • Didim Akbük Plajı
  • Didim Dalyanaki Koyu
  • Didim Akvaryum Körfezi

Didim Altınkum Plajı

Didim plajları giriş ücretleri
Didim Altınkum plajı

Didim’de denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz ilk adres, altın sarısı kumsalı ile ünlü Altınkum Plajı’dır. Didim’in en bilinen ve merkezi plajı olduğu için yaz aylarında oldukça kalabalık olan bu plaj Mavi Bayrak unvanına sahiptir. Plajın hem sığ hem de geniş kumlu bir zemini bulunmaktadır. Bu sayede çocuklu aileler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Altınkum Plajı’na giriş ücretsizdir, dilerseniz ücretli olarak şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Duş, soyunma kabini ve tuvalet gibi imkanların da bulunduğu sahilde yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çok sayıda restoran da bulunuyor.

Didim Altınkum Plajı Ücretleri

Didim Altınkum Plajı’nda giriş tamamen ücretsiz olup, şezlong ve şemsiyeler özel işletmeler tarafından kiralanmaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ise 20 TL’dir. Bu fiyatlar sezondan sezona değişiklik göstermektedir.

Didim Manastır Koyu

Manastır Koyu, Didim merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır ve Altınkum’a da çok yakındır. Berrak denizi ile öne çıkan Didim Manastır Koyu, rüzgarlı havalarda biraz dalgalı olabiliyor. Büyük çakıl taşları ve küçük kaya parçalarının bulunduğu koyda rahat bir şekilde yüzmek istiyorsanız yanınıza deniz ayakkabısı almayı unutmayın. Girişin ücretsiz olduğu Manastır Koyu’nda şezlong ve şemsiye kiralamak da mümkün. Gün batımında kalırsanız harika bir manzaranın sizi beklediğini hatırlatalım. Sahilde sadece bir tane açık büfe işletmesi vardır ve plajın geniş bir otoparkı da bulunmaktadır.

Didim Manastır Koyu Ücretleri

Didim Manastır Koyu’nun girişi halk plajı olduğu için tamamen ücretsizdir ve şemsiye ve şezlong için kiralama ücreti bulunmaktadır. Bu ücret ise 2 şezlong 1 şemsiye olmak üzere 40 TL’dir.

Didim Akbük Plajı

Akbük Plajı Didim ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. Plaj, Didim’in popüler tatil beldesi Akbük’te bulunmaktadır. Didim Akbük Plajı çam ormanları ile çevrilidir. 11 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Akbük Plajı’nda doğa ve deniz manzarası eşliğinde vakit geçirebilirsiniz. Oldukça temiz bir denize sahip olan Akbük Plajı’nda balıklar eşliğinde yüzebilirsiniz. Dalgaları sevmiyorsanız Akbük tam size göre. Sahil hafta sonları kalabalık olsa da sahil şeridi oldukça geniş olduğu için tenha bir köşe bulmak her zaman mümkündür.

Didim Akbük Plajı Ücretleri

Didim Akbük Plajı’na giriş tamamen ücretsizdir ve şezlong ve şemsiyeler işletmeler tarafından kiralanmaktadır. Bu ücretler sezondan sezona değişiklik gösterdiğinden en doğru bilgiyi işletmeleri arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu bölgeye minibüsler ile ulaşacaksanız kişi başı 20 TL ücret alınmaktadır.

Didim Dalyanaki Koyu

Sığ ve sakin bir deniz arıyorsanız rotanızı Dalyanaki’ye çevirmenizi öneririz. Plaj, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Sosyal Tesislerinin yanında yer almaktadır. Dalyanaki Koyu, Didim’in sakin köşelerinden biridir. Adeta doğal bir limanı andıran koy, rüzgar almadığı için rahatlıkla yüzebilirsiniz. Sığ olması sayesinde yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için son derece uygundur. Dalyanaki Koyu’nda ticari işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız. Ayrıca plajda şezlong, şemsiye, duş, tuvalet, soyunma kabini, cankurtaran gibi hizmetler mevcuttur.

Didim Dalyanaki Koyu Ücretleri

Didim Dalyanaki Koyu’nun girişi tamamen ücretsizdir. Plaj, işletmelere kapatıldığı için şezlong ve şemsiye ücretleri tam olarak bilinmemekle beraber piknik ve kamp yapacaksanız bu olanaklar da tamamen ücretsizdir. Tesis kapandığı için her ihtimale karşı kamp sandalyesi ve şemsiyenizi yanınızda getirmenizde fayda var.

Didim Akvaryum Körfezi

Balıklarla denize girebileceğiniz Didim’in en güzel koylarından biri de Polis Moral Kamp Alanı içerisinde yer alan Akvaryum Koyu’dur. Didim’e yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta bulunan Akvaryum Koyu, turkuaz renkli suyuyla dikkat çekiyor. Yol virajlı olduğu için araç kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Günlük tekne turları da mevcuttur.

Didim Akvaryum Körfezi Ücretleri

Akvaryum Koyu’na giriş ücreti kişi başı 25 TL‘dir. Şezlong ve şemsiye fiyata dahildir. Hafta sonları kalabalık artacağından erken gitmekte fayda var.

Eğer bu yaz tatil rotanızı Aydın’a çevirecekseniz, Didim ve harika plajlarını tavsiye ediyoruz. Kalabalık ve gürültüden uzak bu doğal yaşam alanında kuş ve dalga sesleri eşliğinde konaklamak ve tatil yapmak istiyorsanız, verdiğimiz önerilerden asla pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz.

Çağlar

Yorum yapın