Didim Sarıkum Plajı

Aydın’ın popüler tatil destinasyonu olan “Didim Sarıkum Plajı”, yaz aylarında milyonlarca tatil severi ağırlamaktadır. Tatil cenneti olan Didim’de keyifli bir tatil geçirebilir, yılın tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilir ve sevdiklerinizle yıllar boyu hafızalarınızda yer edinecek güzel anılar biriktirebilirsiniz. Vakit kaybetmeden sizlere mükemmel Didim Sarıkum Plajı’nı tanıtalım.

Didim Sarıkum Plajı Sizi Çağırıyor!

Didim sarıkum plajı ve eşsiz güzelliği
Didim sarıkum plajı ve eşsiz güzelliği

Sarıkum Plajı, Didim ilçe merkezine yaklaşık 7 kilometrelik bir mesafede bulunan harika bir plajdır.

Didim Sarıkum Plajı, adından da anlaşılacağı üzere ismini, plajın sarı renkli kumlarından almaktadır. Eşsiz manzarasına karşı sevdiklerinizle yıllar boyunca fotoğraf albümünüzde ve galerinizle, en önemlisi hafızanızda yer edinecek fotoğraflar çekebilirsiniz.

Didim Sarıkum Plajı Özellikleri

Sarıkum Plajı’nın çevresinde bulunan ormanlarda spor, yürüyüş ve kamp tatili yapabileceğiniz alanlar mevcuttur. Huzurlu bir tatil arayışı olanlar için kuş cıvıltıları eşliğinde uyanıp, masmavi denize girip bol oksijenli bir atmosferde dinlenmek için bir numaralı yerdir.

Gündüz sakin ve sığ bir denize sahip olan plaj, akşamüzeri biraz dalgalanmaktadır. Bu yüzden denizin tadını gündüz çıkarmanızı tavsiye ederiz. Denizin kıyı kesimi taşlık olduğundan, bir deniz ayakkabısı edinmenizde fayda var. Fakat biraz ilerisinde taşlar azalıp yerini kuma bıraktığı için çok fazla rahatsız etmeyecektir.

Didim Sarıkum Plajı Olanakları

Didim sarıkum plajı kuşbakışı
Didim sarıkum plajı kuşbakışı

Sarıkum Plajı’nın içinde ve çevresinde herhangi bir işletme bulunmadığından, ne yazık ki yeme içme, duş, tuvalet, soyunma kabini gibi olanaklar yoktur. Bu yüzden daha çok hafta sonu kaçamağı ve kamp yapmayı seven vatandaşlar için uygundur. Bu imkanlar bulunmasa da eşsiz manzarasını görmek için gitmeye değer bir yerdir. Ayrıca bölgede kampın yanı sıra mangal ve ateş yakmak için oldukça uygun bölgeler bulunmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi, kamp sandalyenizi, şemsiyenizi yanınızda getirdiğiniz sürece Sarıkum Plajı, sizin için eğlenceli ve huzurlu bir yer olacaktır.

Didim Sarıkum Plajı Ücretleri

Sarıkum Plajı halka açık ve hiçbir tesis bulunmayan bir bölge olduğundan, girişi ücretsizdir.

Aydın’ın Didim ilçesinde tatil yapabileceğiniz başka mükemmel plajlar da bulunmaktadır. Dilerseniz Didim’e yolunuz düşmüşken bu plajları da ziyaret edebilirsiniz. İşte birbirinden güzel, masmavi, cenneti anımsatan Didim Plajları…

  • Didim Akvaryum Körfezi
  • Didim Akbük Plajı
  • Didim Dalyanaki Koyu
  • Didim Altınkum Plajı
  • Didim Manastır Koyu

Didim Sarıkum Plajı ziyaretinizden sonra çektiğiniz fotoğrafları bizimle paylaşabilirsiniz.

Çağlar

Yorum yapın