Ekincik Plajı

Türkiye’de herkesin bildiği, gitmek için hayal kurduğu bir yer Muğla – Köyceğiz ve içerisinde bulunan harika Ekincik Plajı… Eğer saklı kalmış bir yer arıyorsanız, büyük ihtimalle burası tam size göre…

Ekincik Plajı Sizi Çağırıyor!

Ekincik plajı hakkında tüm detaylar
Ekincik plajı hakkında tüm detaylar

Ülkemizde tatil yapmak için harika iller, yerler ve plajlar var. Bu konuda da belki Türkiye’de zirveye oynayacak illerden biri de Muğla… Bu harika şehrimizde ise müthiş bir bölge bulunuyor. Bahsettiğimiz yer ise Köyceğiz olacak. Ulaşım biraz zorlu olsa da bu yazımızda Ekincik Plajı’ndan bahsedeceğiz. Devamında ise Muğla’nın harika plajlarından bahsedecek olsa da büyük ihtimalle tercihiniz Ekincik Plajı olacaktır. Eğer herhangi bir tatil planınız yoksa veya oluşturmadıysanız kesinlikle doğru yerdesiniz…

Ekincik Plajı’nın Özellikleri

  • Restoran menüsü, ağırlıklı olarak yöresel yemeklerin yanı sıra hamburgerden köfteye ve dünya yemeklerine kadar uygun fiyatlarla misafirlere sunulmaktadır.
  • Burada çalışan personel doğrudan Köyceğiz Belediyesi tarafından istihdam edilmektedir, güler yüzlüdürler.
  • Çevresel nedenlerle duş alanına şampuan veya benzeri kimyasalların girmesine izin verilmez.
  • Sahilde su bisikleti kiralayan küçük su sporları aktivite tezgahları vardır.
  • Alkollü ve alkolsüz, soğuk ve sıcak içecekler ile dondurmalar gün boyu uygun fiyatlarla tesis içinde satılmaktadır.

Ekincik Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Muğla’ya ulaştıktan sonra kendi aracınız veya toplu taşıma ile Köyceğiz ilçesine gitmeniz gerekiyor. Bundan sonra ise Ekincik Plajı, ilçe merkezine 35 km mesafede yer alıyor. Ekincik Halk Plajı’na eğer özel aracınız yoksa ilçe merkezinden dolmuşlar veya taksiler ile kolaylıkla gidebilirsiniz.

Ekincik Halk Plajı Nasıl?

Etrafı doğal güzelliklerle çevrili olan bu harika plaj, Marmaris ve Göcek civarlarında yapılan tekne turları tarafından da sıklıkla ziyaretçi akınına uğruyor. Ormanların içerisinde yer alan bu plajda, ince kumlar arasında harika vakit geçirebilirsiniz. Öte yandan denizin de sığ olması sayesinde genellikle aileler tarafından da çok fazla tercih edilen bir mekân.

Ekincik Plajı Giriş Ücretleri

Ekincik Plajı’na girerken, adından da anlaşılacağı üzere bir halk plajı olduğu için herhangi bir giriş ücreti talep edilmiyor. Bunların yanı sıra şezlong ve şemsiye için 20 TL gibi kiralama bedeli ödemeniz gerekli. Öte yandan eğer aracınız ile geldiyseniz de her bir araç için otoparka 15-20 TL arasında bir para vermeniz lazım.

Ekincik Halk Plajı’nda Mavi Bayrak Var Mı?

Ekincik Halk Plajı’nda, henüz Mavi Bayrak yok. Fakat son yıllarda yapılan atımlar doğrultusunda plajın denizi ve kumsalı çok temiz. Bu yüzden de sezon sonunda plajın, Mavi Bayrak ödülünün almasının beklendiği de gelen haberler arasında yer alıyor.

Ekincik Halk Plajı’nda Kamp Yapılır Mı?

Ekincik plajı ve iskele
Ekincik plajı ve iskele

Kamp severlerin en çok merak ettiği soru da muhtemelen, “Ekincik Halk Plajı’nda kamp yapılır mı?” olacaktır. Elbette, böyle harika bir bölgede kamp fırsatının sunulmaması şaşırtıcı olurdu. Evet, burada kamp yapabilirsiniz. Fakat çadır kurmanız için bölgedeki yoğunluğa göre 50-70 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu arada hafta sonu yoğunluğun arttığını söyleyelim.

Muğla’daki Diğer Plajlar

Ekincik Plajı, hakkında tüm detayları anlattık. Sırada ise Muğla’daki diğer plajlar olacak. Eğer şartlarınız müsaade ediyorsa bizce bu plajları denemenizi de tavsiye ediyoruz.

  • Gündoğan Plajı
  • Delta Plajı
  • Karaot Plajı
  • İztuzu Plajı

Çağlar

Yorum yapın