Erdal İnönü Plajı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi, içerisinde Erdal İnönü Plajı gibi harika bir yeri de bulunduruyor. Eğer yolunuz buraya düşerse, kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Erdal İnönü Plajı (Kent Parkı)

Tatil cennetimiz Antalya. Ülkemizin tatil konusundaki en güzide yerlerinden biri. Her yaz sezonunda şehre akın eden turistleri de hesaba kattığımızda milyonları aşan sayıda tatilci geliyor… Yüzlerce harika plajın yanında doğal güzellikleri de bulunduran harika bir yer! Bugünkü yazımızda ise Muratpaşa ilçesine konuk olacağız. Burada yer alan Erdal İnönü Kent Parkı Plajı’nı, tüm detaylarıyla ele alacağız.

Eğer gelecek tatil planınızı burada yapacaksanız, aklınızda olan bütün sorulara cevap vereceğiz. Bu yazıyı okumadan tatil planınızı yapmayın deriz. Hatta daha da iddialı konuşalım. Bu yazı, tüm tatil planlarınızı değiştirip, tüm planlarınızı Erdal İnönü Kent Parkı Plajı’na göre konaklamanıza yol açabilir. Daha fazla uzatmadan plajın tanıtımına geçelim…

Erdal İnönü Kent Parkı Plajı’nda Mavi Bayrak var mı?

Gireceğimiz plajlarda Mavi Bayrak olup, olmadığı da bizi yakından ilgilendirir. Çünkü plajda oluşabilecek ve temizlik problemleri bize sorun yaratabilir. Hal böyle olunca biz de Mavi Bayrak ödüllü plajları tercih ederiz. Erdal İnönü Kent Parkı Plajı’nda ise Mavi Bayrak bulunuyor. Yani temizlik açısından yapılan her türlü testi geçmiş bir plaj. Özellikle son yıllarda da bir hayli atılımlar yapıldı. Plajın, Mavi Bayrak aldığı yıllar ise şu şekilde;

  • 2017
  • 2018
  • 2019
  • 2020
  • 2021
  • 2022
Erdal İnönü plajı ve muhteşem manzarası
Erdal İnönü plajı ve muhteşem manzarası

Erdal İnönü Kent Parkı Plajı Açılış Ve Kapanış Saatleri

Plaj, yaz sezonu boyunca haftanın 7 günü de hizmet veriyor. Plaj, her gün saat 08.00’de açılıyor. 20.00’de ise plaj kapanıyor. Planlarınızı yaparken, bu bilgiyi de unutmayın!

Erdal İnönü Kent Parkı Plajı İletişim

Plajın tanıtımına devam ederken, eğer aklınızda takılan bir konu varsa ya da öneri, soru ve görüşleriniz için de telefon numarası mevcut. 0242 – 3218284 numaralı telefon üzerinden plaj ile iletişime geçip, merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Erdal İnönü Kent Parkı Plajı Giriş Ücreti

Plaja giriş yaparken, sizden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Fakat şezlong ve şemsiye kiralamak için bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Öte yandan bu hizmetleri dilerseniz kendiniz de temin edebilirsiniz.

Erdal İnönü Kent Parkı Halk Plajı Ulaşım

Plajın, merkezde yer alan yani Muratpaşa ilçesine 4 km’lik bir uzaklığı bulunuyor. Şirinyalı Mahallesi’nde yer alan bu mekana özel araç veya taksinin yanında minibüsler ile de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erdal İnönü Kent Parkı Halk Plajı’nın Denizine Giriş

Denize girerken, ahşap bir platformu kullanmanız gerekiyor.

Erdal İnönü Kent Parkı Halk Plajı nasıl?

Çevresi tamamen yeşillikler ile kaplı olan Erdal İnönü Kent Parkı Halk Plajı, size nefes kesici bir manzara sunuyor. Aileniz ve sevdikleriniz ile gelip, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Erdal İnönü Kent Parkı Halk Plajı Olanakları

Plajda ücretsiz bir şekilde; duş, soyunma kabini ve WC gibi olanaklardan faydalanabilirsiniz. Öte yandan günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz restaurant ve kafeteryalar da mevcut.

Erdal İnönü Kent Parkı Plajı’nda Kamp Yapılır Mı?

Maalesef Erdal İnönü Kent Parkı Plajı’nda kamp yapabileceğiniz bir alan bulunmuyor. Ama çevrede bu konuda gidebileceğiniz yerler mevcut.

Erdal İnönü plajı
Erdal İnönü plajı

Erdal İnönü Kent Parkı Plajı Çevresindeki Plajlar

Plajın çevresinde birkaç otel ve işletme mevcut. Ulaşım açısından plajlara daha yakın ve otelleri de tercih edebilirsiniz. Dilerseniz, diğer plajlara da şöyle bir göz atalım…

  • Mermerli Plajı
  • Lara Halk Plajı
  • Örnekköy Plajı
  • Muratpaşa Plajı

Mermerli Plajı

İlçe merkezine belki de en yakın olan plaj olarak ön plana çıkmaktadır. Genellikle bu plaja ulaşımlar, yürüyerek sağlanır.

Genellikle sakin olan bu plaj, kayalık bir zeminde yer almaktadır. Öte yandan plajın, Mavi Bayrak ödülüne de sahip olduğunu belirtelim.

Sakin ve dalgasız bir denize sahip olan Mermerli Plajı’nda; duş, WC ve soyunma kabini hizmeti de veriyor. Bir adet restoranın yer aldığı plaja girişlerde alınan ücret ise 30.

Lara Halk Plajı

Merkeze yaklaşık olarak 12 km mesafede bulunan bu Lara Halk Plajı’na gidebilmek için özel araç veya taksi gerekiyor. Öte yandan Lara hattındaki minibüsler sayesinde de ulaşım sağlayabilirsiniz.

200 m uzunluğa sahip olan bu plaj, hava şartları doğrultusunda zaman zaman dalgalı olabiliyor. Eğer yüzmeyi pek bilmiyorsanız, hava şartlarına önceden bakmakta da fayda var.

Lara Halk Plajı’na giriş yaparken herhangi bir ücret alınmıyor. Şezlong ve şemsiye için de yoğunluk durumuna göre 30 gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Çevresinde duş, tuvalet, giyinme kabini gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz imkanlar da bulunan plajda şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti de verilmektedir.

Ayrıca denize çok yakın mesafe de oteller de mevcut.

Örnekköy Plajı

İlçede yer alan Fener Mahallesi’nde bulunan Örnekköy Plajı’na özel araç, taksi ya da minibüs ile gidebilirsiniz. Merkeze 7 km uzaklıkta.

Çakıl tuşlarının çok fazla olması yüzünden genelde pek tercih edilmiyor. Çoğunlukla tekne turları tarafından gelen misafirler ağırlanıyor. Diğer taraftan da denizin çok sığ olması, çocuklu aileler adına bir avantaj olarak ön plana çıkıyor.

Plaja girerken, herhangi bir ücret yok. Şezlong ve şemsiye için de 30 gibi bir ücret ödemeniz gerekli. Yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler de mevcut.

Muratpaşa Plajı

İlçenin en sevilen plajlarından biri de Muratpaşa Plajı. İster şahsi araç ister taksi isterseniz de toplu taşıma ile gidebilirsiniz.

Çevredeki falezler sizlere müthiş bir doğa manzarası sunuyor. Ancak deniz fazla sığ değil. Bu yüzden çocuklu ailelerin uğrak noktası olduğunu söylemek çok zor. Denize kolay bir şekilde girmek için platform kullanmanız lazım.

Girişler ücretsiz olurken, şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri ise 25. Duş, giyinme kabini ve WC de plajın hizmetleri. İçeride yeme ve içme için de işletmeler mevcut.

Bu yazımızda Antalya’nın güzide ilçesi ve Erdal İnönü Plajı’nı anlattık. Eğer tatil yapacak güzel bir arıyorsanız, bu yazımızda aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Çağlar

Yorum yapın