Ereğli Plajı

Karadeniz ilk etapta tatil fikri olarak insanların karşı çıktığı bir yer fakat Zonguldak’ta yer alan Ereğli Plajı ve diğer plajlar, bizce sizin fikrinizi değiştirebilir. Yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ereğli Plajı Sizi Çağırıyor!

Ereğli plajının suyu çok temizdir
Ereğli plajının suyu çok temizdir

Türkiye’de tatil yapacak bir yer arıyorsanız, doğru adresteniz. Yazımızda, pek çok kişinin bilmediği, bazılarının ise ön yargı ile yaklaştığı bir noktada olacağız. Karadeniz ve Karadeniz plajları, yıllardır ülkemiz için bir tabuydu. Özellikle denizin zorlu şartları yüzünden, insanlar tarafından tercih edilmiyordu. Fakat son yıllarda yapılan atımlar doğrultusunda burada da denize girilebilecekler sakin ve sığ sular oluğu keşfedildi. Özellikle Rize ve Samsun’da yapılan girişimler sonrasında bunlarına arasında Zonguldak şehri de eklendi. Bünyesinde pek çok plajı bulunduran Zonguldak’ın bir de Ereğli Plajı bulunuyor. Yazımızda ise Ereğli Plajı’nı ele alacağız…

Ereğli Plajı Nasıl?

Ereğli Belediyesi’nin 1,5 kilometre uzunluğundaki bu harika plajı, geçen sene on binlerce ziyaretçinin akınına uğradı. Özellikle Ankara, Bolu, Sakarya ve Düzce’den pek çok kişi çoğu zamanlar günübirlik gelmeyi dahi tercih ediyor.

Ereğli Plajı Ne Zaman Açılıyor?

Ereğli Plajı, 2022 Haziran’da hizmete girdi. İlk senesinde herkesin dikkatini çeken plajın, yine haziran başında yani sezonun başlamasıyla birlikte vatandaşlara hizmet vermesi bekleniyor.

Ereğli Plajı Giriş Ücreti

Ereğli Plajı’na girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Bu doğrultuda özellikle geçen yıl şezlong ve şemsiye konusunda birtakım problemler yaşansa da artık belediye çok daha iyi imkanlar sunuyor. Haziran’da açılacak yeni sezonla birlikte şezlong ve şemsiye kiralama ücretlerinin de 15-20 TL arasında olmasının beklendiği gelen haberler arasında.

Ereğli Plajı Olanakları

Ereğli plajı
Ereğli plajı

Plaj içerisinde bu yıl çok daha fazla işletmenin olacağı öğrenildi. Yeme ve içme konusunda yeni mekanların açılması beklenirken; WC, şezlong ve soyunma kabinlerinde de yenileme yapılacağı gelen haberler arasında.

Ereğli Plajı’nda Piknik Yapılır Mı?

Plajın, açılmasıyla birlikte özellikle vatandaşların, aileleri ve sevdikleriyle kaliteli vakit geçirebilmesi için alanlar oluşturuldu. Bu anlamda Ereğli Plajı’nda sevdiklerinizle birlikte piknik yapabileceğiniz ücretsiz bir alan da bulunuyor.

Ereğli Plajı’nda Kamp Yapılır Mı?

Ereğli Plajı’nda kamp yapılabilmesi konusunda şu anda verilen bir hizmet yok. Fakat ilerleyen günlerde bu konuda vatandaşların, rahatça kamp yapabileceği bir alanın oluşturulması veya tahsis edilmesi bekleniyor.

Ereğli Plajı Konaklama

Eğer bu şehri ve Ereğli Plajı’nı sevdiyseniz ve buradaki güzellikleri görmek istiyorsanız, uzun süreli bir tatil planı veya kısa süreli bir konaklama gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bu doğrultuda Ereğli Plajı’na yakın işletmeler var. Özellikle yeni yapılan yerler sayesinde konaklayabileceğiniz çok yer bulunuyor. Karadeniz’i gezip, görmek istiyorsanız tatil fırsatlarını şimdiden araştırıp, yerinizi ayırtın diyebiliriz!

Zonguldak’taki Diğer Plajlar

Zonguldak’ta Ereğli Plajı dışında da denize girilebilecek çok yer var. Yani isterseniz ilçe merkezine yakın, isterseniz de ilçe merkezinden uzak pek çok yer mevcut. İster eğlenebilir, isterseniz de dilediğiniz gibi kafa dinleyebileceğiniz yerler var.

  • Filyos Plajı
  • Kapuz Plajı
  • Ilıksu Plajı

Ereğli plajı ziyaretinizden sonra en keyifli fotoğraflarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Çağlar

Yorum yapın