Evrenseki Halk Plajı

Antalya ve Evrenseki Halk Plajı… Türkiye’nin adeta herkes tarafından bilinmeyen bir cennet köşesi. Harika bir tatil yapmak için size bir fırsat sunan bu plaj, çevresindeki doğal güzellikleri ve konaklama alanları ile adeta bir cazibe merkezi!

Evrenseki Halk Plajı Sizi Çağırıyor!

Evrenseki halk plajı çok popüler
Evrenseki halk plajı çok popüler

Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinden Antalya’da pek çok plaj bulunduğunu hepimiz zaten biliyoruz. Peki, hangi plajı tercih etmeli? Evet, bu yazımızda da tam olarak bu sorunun yanıtını vereceğiz. Hem Antalya’daki harika bir plajı hem de Antalya’da yer alan diğer harika plajları tüm detaylarıyla birlikte ele alacağız. Ama şu anki konumuz ise Antalya’nın gözbebeği Evrenseki Halk Plajı olacak. O zaman fazla uzatmadan, yazımıza geçelim…

Evrenseki Plajı Giriş Ücreti

Bu plajın en güzel özelliği ise giriş ücreti alınmaması. Zaten bir halk plajı olan Evrenseki Halk Plajı’nda şezlong ve şemsiye için ücret ödemeniz gerekiyor. Bunun için de 20 TL gibi bir bedel vermeniz gerekiyor.

Evrenseki Plajı’nda Mavi Bayrak Var Mı?

Bir plaja gittiğinizde en merak edilen noktalardan biri Mavi Bayraklı olup, olmadığıdır. Çünkü özellikle yanımızda ailemiz veya çocuklarımız varsa onların sağlığına bir şey olmasını istemeyiz. Evrenseki Halk Plajı’nda da Mavi Bayrak var. Yani temizlik ve hijyen konularında, aklınızda herhangi bir soru işareti olmadan kolaylıkla bu plajı tercih edebileceğini söyleyelim.

Evrenseki Halk Plajı’nın Denizi Nasıl?

Eğer yüzmeyi pek bilmiyorsanız bile kesinlikle ve kolaylıkla hiç çekinmeden gidebileceğiniz bir plaj olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Evrenseki Halk Plajı’nın en büyük özelliği, sığ bir denize sahip olması. Bu yüzden plaj, genellikle çocuklu aileler tarafından da çokça tercih ediliyor.

Evrenseki Halk Plajı Olanakları

Plajın içerisine geldiğimizde içeride yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok işletme bulunuyor. Bunların yanında; duş, WC ve soyunma kabinlerinden de ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Evrenseki Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Plaja gitmek de çok kolay. İlk etapta tek yapmanız gereken Antalya’nın herhangi bir noktasından Manavgat’a gelmek. Sonrasında ise Side dolmuşları sayesinde plaja kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında elbette istediğiniz doğrultusunda taksi ve özel aracınızı da kullanmak, tamamen size kalmış.

Evrenseki Halk Plajı’nda Kamp Yapılır Mı?

Pek çok insan, kamp yapmayı sever. Antalya’ya gelip de kamp yapmamak da sizi belki üzebilir. Eğer yolunuz buraya düştüyse, Evrenseki Halk Plajı’nda kolaylıkla kamp yapabilirsiniz. Bunun için de 25 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Evrenseki Halk Plajı Konaklama

Evrenseki halk plajı
Evrenseki halk plajı

Günübirlik geldiyseniz veya kamp kurmaya geldiyseniz, bu plajda aynı zamanda konaklama imkanınız da mevcut. Plaj çevresinde konaklayabileceğiniz pek çok otel ve apart mevcut.

Antalya’nın birbirinden muhteşem başka plajları da bulunmaktadır. Eğer Evrenseki Plajı’nı ziyaret ettiyseniz ve memnun kaldıysanız, önereceğimiz diğer plajlara da mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz. İşte Antalya’nın en güzel plajları!

 • Manavgat Boğaz Plajı
 • Sorgun Halk Plajı
 • Side Halk Plajı
 • Kızılağaç Halk Plajı
 • Sorgun Titreyen Göl Plajı
 • Kumköy Plajı
 • Manavgat Kısalar Plajı

Sonuç

Evrenseki plajı tatiliniz sonrası en keyifli anlarınızı ölümsüzleştirdiğiniz fotoğrafları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Çağlar

“Evrenseki Halk Plajı” üzerine bir yorum
 1. Evrenseki Halk plajı çok güzel, görevliler ilgili ve hemen gelip üçreti talep eder.
  Sabahları kahvaltı keyfi ve öğlenleri yemek keyfi yapıyorlar yani keyifleri yerinde.
  Hızlıca çöpler toplanıyor o kadar.
  Tuvaletler berbat içinde heryeri pis be hiç temiz değil. Hijyenik açısından çok sakıncalı buralar acilen eksikler giderilmeli. Gerekirse üçretli olsun ve bir bayan görevli olsun biri tuvaletten çıktığı an hemen temizlenmeli.

  Yanıtla
Yorum yapın