Gökliman Plajı

Antalya’nın Finike ilçesinde yer alan Gökliman Plajı, sizlere tatil yapmak için harika bir fırsat sunuyor. Eşsiz doğal güzellikleri altında kafa dinleyip, isterseniz de doyasıya eğlenebileceğiniz bu plajda unutamayacağınız bir tatil yapabilirsiniz.

Gökliman Plajı Sizi Çağırıyor!

Gökliman plajının suyu çok temiz
Gökliman plajının suyu çok temiz

Ülkemizin tatil cenneti Antalya, bünyesinde pek çok plajı barındırıyor. Denize girmek ve eğlenmek için harika mekanlara sahip olan bu ilimizde özellikle Finike bölgesi, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından çok beğeniliyor. Finike’de yer alan bir plaj ise herkesin adeta gözbebeği! Gökliman Plajı, aileniz ve sevdikleriniz ile tatil yapmak için güzel bir fırsat olabilir. Eğer tatil planınızı yapmadıysanız; Ege ve Akdeniz kıyılarına gitmeyi planlıyorsanız, bu yazı gelecek tatil planınız hakkında size fikir verebilir.

Gökliman Plajı Giriş Ücretleri

Öncelikle, plajın temel özelliklerinden başlayalım. Gökliman Plajı’na giriş için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Fakat şezlong ve şemsiyeler ise paralı. Bunlar için de 25 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor

Gökliman Plajı’na Nasıl Gidilir?

Özellikle yaz döneminde plaja ulaşım konusunda belediye tarafından destek sağlanıyor. Finike ilçe merkezine yaklaşık 5 kilometrede plaj. Andrea Doria Koyu’na yakın bir mesafede bulunurken plaja, belediye tarafından her iki saatte bir servis hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmet için bir ücret alınmıyor.

Gökliman Plajı’nın Denizi Nasıl?

Gökliman plajı
Gökliman plajı

Likyalılar’ın tarihte daha önce hakim olduğu bir liman burası. Aynı zamanda bir koy olarak da biliniyor. Berrak sulara sahip olan Gökliman Plajı, tamamen kumlu. Bu yüzden de çok fazla tercih ediliyor. Sessiz ve sakin bir ortama sahip olması dolayısıyla da vatandaşlar buraya kafa dinlemeye geliyor.

Gökliman Plajı Olanakları

İçeride temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletmeler mevcut. Yani bir gününüzü kolaylıkla geçirebilirsiniz.

Gökliman Plajı’nda Mavi Bayrak Var Mı?

Gittiğimiz plajlarda temizliğe ve hijyene dikkat ederiz. Bu noktada da plajlar, eğer bu konuda kendinden istenen şeyleri yerine getiriyorsa Mavi Bayrak ödülüne layık görülüyor. Gökliman Plajı da Mavi Bayrak ödülüne sahiptir. Kısacası gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Gökliman Plajı İletişim

Plaj ile ilgili merak ettiğiniz soruları da sorabilirsiniz. Bu konuda 0242 855 26 00 numaralı telefon üzerinden; soru, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

Antalya’daki Diğer Plajlar

Antalya’da bulunan tek plaj elbette Gökliman değil. Eğer farklı rotaları tercih etmek isterseniz de Antalya’da yer alan diğer bazı plajları genel hatlarıyla birlikte ele aldık.

  • Tekirova Plajı
  • Konyaaltı Sahili
  • Kleopatra Plajı
  • Beldibi Sahili

Sonuç

Eğer Gökliman Plajı tatilinizi tamamladıysanız fikirlerinizi belirtmek için aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Çağlar

Yorum yapın