Kapuz Plajı

Eğer tatil rotanızı değiştirip, farklı bir yerde konaklamak istiyorsanız, denize girmeyi de seviyorsanız ve kadınlara özel bir plaj arıyorsanız Kapuz Plajı, tam size göre.

Kapuz Plajı Sizi Çağırıyor!

Akdeniz ve Ege’de tatil yapmak istemiyorsanız veya imkanlarınız kısıtlıysa Karadeniz de bir tercih olabilir. Özellikle son yıllarda bölgede çok önemli atılımlar yapıldı. Rize ve Samsun, sadece bunlardan ikisi. Zonguldak da son dönemde yükselişte olan plajlardan biri. Kapuz Plajı ise adeta bir cennet. Eğer Karadeniz’de tatil yapmayı istiyorsanız, sessiz ve sakin huzurlu bir ortam arıyorsanız, bu plajı çekinmeden deneyebilirsiniz.

Kapuz Plajı Olanakları

Vatandaşların konforunun ön planda tutulduğu Kapuz Plajı’nda tuvalet, duş, soyunma kabini gibi olanaklar mevcuttur ve tamamen ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye de plajın sunduğu imkanlara dahildir. Belli bir ücret karşılığında bunları edinebilirsiniz. Ayrıca yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı plajın içindeki ve çevresindeki işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Doğa Harikası Kapuz Plajı

Kapuz Plajı’nı birkaç kelime ile anlat deseniz ilk etapta elbette masmavi denizini söyleyebiliriz. Ayrıca bu plajın çok daha da önemli bir özelliği bulunuyor. Etrafı yeşillerle çevrili olan Kapuz Plajı, doğanın nefes kesen manzarasında bir tatil yapma imkanını sizlerle sunuyor. Hem tatil yapıp hem de kafa dinlemek istiyorsanız Karadeniz’de mutlaka görmeniz lazım!

Kapuz plajının suyu çok temizdir
Kapuz plajının suyu çok temizdir

Kapuz Plajı Güvenli Mi?

Kapuz Plajı, Karadeniz bölgesinde yer alması sebebiyle dalgalı bir denize sahiptir. Suyun derinliği girişte oldukça sığdır. İlerledikçe suyun yüksekliği artmaktadır. Plajda cankurtaran hizmeti ve ücretsiz şişme yelek verilmektedir. Dolayısıyla yüzme bilmeyen vatandaşlar ve çocuklar için son derece güvenlidir.

Kapuz Plajı Giriş Ücretleri

Kadınlara özel olarak hizmet veren Kapuz Plajı’nda sorulan sorulardan biri de giriş ücretleri… Bu plaj için sadece 5 TL’lik bir giriş ücreti bulunuyor. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralamak için de 25 TL ödemeniz yeterli olacaktır. Eğer imkanlarınız müsaade ediyorsa, bu ihtiyaçlarınızı dışarıdan da temin edebilirsiniz.

Kapuz Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kapuz Plajı, sadece kadınlara özel olmasının yanında ulaşımı ile de tercih edilmektedir. Şehir merkezine yakın olması, yaz sezonunda bölgede bir yoğunluk oluşmasına yol açıyor. Genellikle ulaşım, özel araçla Kapuz Caddesi’nden 2 km devam ederek sağlanıyor. Plaja gidecek olanlar, aynı zamanda merkeze çok yakın olması sayesinde yürüyerek de bu lokasyona giriş yapmaktadır.

Kapuz Plajı’nda Mavi Bayrak Var Mı?

Zonguldak’ın bu güzide plajında Mavi Bayrak olup, olmadığı en merak edilen sorulardan biridir. Mavi Bayrak, denince aklımıza berrak ve tertemiz bir deniz gelir. Karadeniz’de de bu anlamda Mavi Bayrak alan plaj sayısı çok sınırlı. Ama eğer böyle bir plaj arıyorsanız, yanlış yerde olmadığınıza emin olabilirsiniz. Kopuz Plajı, “Zonguldak’ın tek Mavi Bayrak’lı plajı” olma unvanını taşıyor.

Kapuz Plajı’na Erkek Çocuklar Girebilir Mi?

Kapuz Plajı kadınlara özel bir plaj olduğundan ne yazık ki 7 yaşından büyük erkek çocuklar alınmamaktadır. Girişte erkek çocukların kimlik bilgilerini göstermek zorunludur.

Kapuz Plajı İletişim

Güncel fiyatları öğrenmek ve plaj hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için işletmenin telefon numarası mevcuttur. 0507 079 30 42 numaralı telefonu arayarak her türlü soru, öneri ve görüşlerinizi işletmeye aktarabilirsiniz.

Kapuz plajı
Kapuz plajı

Zonguldak’taki Diğer Plajlar

  • Filyos Plajı
  • Kozlu Sahili
  • Erdemir Plajı

Filyos Plajı

Zonguldak’ın Filyos Antik Kenti ile meşhur Filyos bölgesinde bulunan Filyos Plajı, kültür turizmi açısından da önemli tatil kesimlerinden bir tanesidir. Temizliği ile ünlü plaj, her gün belediye tarafından özenle temizlenmektedir. İncecik taneli altın rengi kuma ve berrak bir suya sahip olan plajın denizi sığ ve biraz dalgalıdır. Plajın içi ve çevresinde her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Ayrıca plajın içerisinde duş, tuvalet, soyunma kabini bulunmaktadır. Şemsiye ve şezlong da plajın sunduğu olanaklara dahildir. 20-25 TL arası bir ücret ödeyerek bu imkanlara sahip olabilirsiniz. Filyos Plajı’na giriş ise tamamen ücretsizdir.

Kozlu Sahili

Kozlu Sahili, Güney Mahallesi içerisinde bulunan oldukça uzun bir sahil şerididir. Sahilin denize girilecek bir kumsalının yanı sıra bisiklet ve yürüyüş yolu da bulunmaktadır. Mükemmel bir manzaraya sahip olan Kozlu Sahili’nde aileniz ve sevdikleriniz ile anı olarak saklayabileceğiniz fotoğraflar çekinebilirsiniz. Kozlu Sahili’ne girişler tamamen ücretsizdir ve ne yazık ki şezlong, şemsiye gibi hizmetler verilmemektedir. Fakat kendi eşyalarınız ile gidip denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca plaj içerisinde piknik ve kamp yapmak serbesttir.

Erdemir Plajı

Zonguldak’ın en meşhur ilçesi Ereğli’de bulunan Erdemir Plajı, Karadeniz’in yemyeşil atmosferi ve bol oksijenli havasına sahip plajlardan biridir. Oldukça temiz ve berrak bir suya sahip olan plaj, aileler ve arkadaş grupları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Piknik için uygun alanları bulunan plajda aileniz ve sevdikleriniz ile günübirlik, keyifli saatler geçirebilirsiniz. Plajın girişi ise tamamen ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye için kiralama bedeli 15-20 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Zonguldak’ın güzide plajı olan Kapuz Plajı’nı tanıttığımız bu yazımızda sizlere şehrin diğer plajlarını da sıraladık. Ailenizle veya sevdiklerinizle ufak bir kaçamak yapmak istiyorsanız önerdiğimiz yerlerden asla pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz. Keyifli tatiller dileriz!

Çağlar

Yorum yapın