Kerpe Kadınlar Plajı

Pek fazla insan tarafından tercih edilmese de Kerpe Kadınlar Plajı, Kocaeli’de denize girebileceğiniz en iyi yerlerden. Rahat ve huzurlu bir ortamda vakit geçirmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. İster günübirlik olarak gidebilir, isterseniz de tatilinizi burada planlayabilirsiniz.

Kerpe Kadınlar Plajı

Kerpe Kadınlar Plajı, aynı zamanda bazı kişiler tarafından Miço Koyu Kadınlar Plajı olarak da bilinmektedir. Bu yazımızın başrolü olan Kerpe Kadınlar Plajı hakkında tüm merak edilen sorulara cevap vermeye çalışacağım. Peki, bu merak edilen sorular nelerdir diye bakacak olursak:

Kerpe Kadınlar Plajı Ne Zaman Açılıyor?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılıyla beraber hizmet vermeye başladığı Kerpe Kadınlar Plajı 2017 yılı itibariyle aşağı yukarı okulların yaz tatiline girmeleriyle beraber sezona başlıyor. Ve okulların başlamasına yakın ise sezon bitiyor diyebilirim. Net tarih vermek gerekirse, 1 Haziran dolaylarında başlayıp Ağustos sonu itibariyle 09.00–19.00 aralığında Kerpe Kadınlar Plajı’nın ziyaretçisi olabilirsiniz.

Bu vesileyle beraber; anneler, çocukları için bir nevi karne hediyesi de olarak şüphesiz keyifli zaman geçirebilecekleri bir alanda buluveriyorlar kendilerini.

Ancak şunu da belirtmek gerekiyor ki, erkek çocukları olan annelerin erkek çocuklarını içeriye sokabilmeleri adına çocuklarının belirli bir yaşı geçmemesi (8 yaş olarak belirlenmiş) gerekiyor. Aslında buradan da anlayacağımız üzere Kerpe Kadınlar Plajı’na kesinlikle yetişkin erkek bireyler dahil olamıyor.

Kerpe kadınlar plajı kumsalı, plajları
Kerpe kadınlar plajı kumsalı, plajları

Yakın Yerlerde Konaklanabilecek Pansiyonlar

Elbette, var. Kocaeli’nin turist çeken yerlerinden birisi olan Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe Kadınlar Plajı’nın yakınlarında pansiyonların olmaması epey şaşırtıcı olurdu diye düşünüyorum. Gelen misafirlerin günübirlik olmadığı durumlarda rahatlıkla tercih edebildiği; sevdikleriyle ya da tek başlarına kalabildiği bu pansiyonlarda ücretlendirilmesi genellikle birbirine yakın. Kalınacak günün artmasıyla beraber pansiyon sahiplerinin cüzi bir iskonto uyguladıklarını da söylemek yanlış olmaz.

Kerpe Kadınlar Plajı Fiyatları

Kerpe’de pansiyon fiyatları şu an için 725 TL seviyelerinde olduğunu söylememiz mümkün.
Tabii; kalacak kişi sayısı ve kalınacak günün de bu fiyatları belirlemekte etkili olduğu düşünülürse siz değerli okurlarımızın gitmeden evvel mutlaka fiyat almanızı öneririm.

Kerpe Kadınlar Plajı’na nasıl gidilir?

Kocaeli il merkezinden Kandıra-Kerpe otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.
Kendi aracıyla gidecek olan seyahatçiler, D-645 karayolundan ayrılan 5 kilometrelik yolu takip ederek aracınızı park edebilirsiniz. Park konusunda sorun yaşanmıyor. Park için ayrılan büyük bir arazi mevcut. Aracınızı otoparka bıraktıktan sonra karşınıza ağaçlı bir yol çıkacak bu ağaçlı yolu takip ederek 5 dakika içerisinde Kerpe Kadınlar Plajı Miço Koyu’na ulaşabilirsiniz.

 • Kandıra-Kerpe arası: 19km
 • İzmit-Kerpe arası: 60km

Kerpe Kadınlar Plajı’na Giriş Ücreti Nedir?

Miço Koyu Kadınlar Plajı olarak da bildiğimiz Kerpe Kadınlar Plajı’na girişler ücretsizdir.
Belirtmekte fayda var, içeriden şezlong ve şemsiye kiralamak ise belirli bir ücrete tabii tutulur.
Aynı zamanda plajın içinde kafeteryanın bulunduğunu, buradan da yiyecek ve içecek ihtiyacının giderilebileceğini söyleyebiliriz. Doğal olarak buradan alınacak hizmet de bir ücrete tabiidir.

Kerpe kadınlar plajı
Kerpe kadınlar plajı

Kerpe Kadınlar Plajı’na yakın yerlerde görülecek yerler nereleridir?

Plajlar;

 • Kumcağız Halk Plajı
  •Kerpe Plajı
  • Sosyete Plajı
  • Kerpe Diem Beach
  • Cebeci Plajı
  • Sarısu Plajı

Seyir / Manzara

 • Kandıra Babatepe

Doğal Güzellikler

 • Ömerağzı Koyu
 • Bağırganlı Koyu
 •  Eski Kerpe Burnu

Kamp Alanları

 • Doğa Çadır Kampı
 • Uzunkum Tabiat Parkı

Tarihi Yerler

 • Akçakoca Bey Anıt Mezarı

Turistik yerler

 • Ormanya
 • Maşukiye

Türkiye’de üçüncü, Marmara Bölgesinde ise birinci olarak mavi bayraklı kadınlar plajı olma unvanını kazanan Kerpe Kadınlar Plajı, konumu itibariyle başta İstanbul olmak üzere birçok büyükşehrimize de yakın olmasıyla kadınlar tarafından büyük ilgiyle ziyaret edilmektedir.

Bu yazımda, Kerpe Kadınlar Plajı’nı inceleme fırsatı buldum, Kerpe Kadınlar Plajı’nda bulunacak olan okurlarımıza umuyorum ki faydalı bir yazı olmuştur. Sizlere iyi eğlenceler, denizin keyfini doya doya çıkaracağınız günler diliyorum.

Çağlar

Yorum yapın