Küçükbahçe Plajı

Tatil denince aklımıza en önce gelen illerden biri olan İzmir ve bu şehrimizde yer alan Küçükbahçe Plajı… Tatil cenneti şehrimizde pek çok denize girebileceğimiz bölge yer almaktadır.

Küçükbahçe Plajı Sizi Çağırıyor

İzmir’deki en güzel plajlardan biri de Küçükbahçe Plajı. Karaburun yarımadasının en güzel plajlarından biridir. Virajlı yolu nedeniyle tenha, bilinmeyen bir yer. Ama aynı zamanda harika bir seyir zevki sunuyor. Burada güneş adeta bir başka güzel batıyor. Plaj küçük taşlardan oluşsa da yer yer kumluk alanlar var. Bol oksijeni ve pırıl pırıl suyu ile elmas değerinde bir tesis! Umarım güzelliğini kaybetmeden ziyaret etme imkânı bulursunuz. Bu kusursuz bölgeyi kısaca sizlere tanıtalım…

Küçükbahçe Plajı’na nasıl gidilir?

Küçükbahçe Plajı, İzmir’in Karaburun ilçesinde yer alıyor. İlçe merkezine tam 26.3 km uzaklığa sahip. Bu yüzden toplu taşıma ile bölgeye ulaşmak çok zor. İlçeye kadar gelip, sonrasında taksi tutmanız gerekiyor. Bu yüzden en doğru ulaşım aracı, kesinlikle şahsi aracınız olacaktır.

Küçükbahçe Plajı Temiz mi?

Bildiğiniz üzere yapılan testler doğrultusunda, testleri başarıyla geçen plajlara Mavi Bayrak veriliyor. Küçükbahçe Plajı, henüz Mavi Bayrak alamadı. Fakat bu durum sizi korkutmasın. Son yıllarda plajda çok büyük atılımlar yapılıyor. Bu yüzden gelen yorumlar doğrultusunda pek çok kişi plajın temizliğinden memnun. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan incelemelerde de plajın durumunun bir hayli iyi olduğu edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Yani Küçükbahçe Plajı’nın kısa bir süre içerisinde Mavi Bayrak alması hiç de uzak değil!

İzmir Küçükbahçe Plajı Konaklama

Plaja yakın bölgelerde pek fazla konaklama imkânı bulunmuyor. Özellikle ilçe merkezine olan uzaklığı sebebiyle genellikle günübirlikçiler tarafından tercih ediliyor. Eğer; sessiz, sakin ve huzurlu bir gün geçirmek istiyorsanız, burası kesinlikle size göre. Yolunuz bu bölgeye düşerse Küçükbahçe Plajı’na bir şans vermenizi öneririz.

İzmir karaburun Küçükbahçe plajı
İzmir karaburun Küçükbahçe plajı

Küçükbahçe Plajı sığ mı?

Küçükbahçe Plajı’na gidecek olursanız eğer bilmeniz gereken ufak bir detay daha var. Bu deniz, çok çabuk derinleşiyor. Bu yüzden eğer yeterli yüzme bilginiz yoksa, tedbiri elden bırakmayın.

İzmir Küçük bahçe Plajı kumlu mu?

Plajın çabuk derinleşmesinin dışında bir dezavantaj da denizdeki kum problemi. Yani zeminde pek fazla kum yok. Hatta çoğunluk çakıl taşlarından oluşuyor. Yer yer de yosunlar meydana geliyor. Eğer bu durum, sizi rahatsız ediyorsa tatil planınızı bir gözden geçirmeniz gerekiyor.

İzmir Küçük bahçe Plajı şezlong kiralama

Plaj içerisinde şemsiye mevcut. Fakat bu konuda desten veren bir işletme hakkında bilgi bulunmuyor. Yani tesisleşme konusunda zayıf kaldığını söylemekte fayda var. Özellikle bu bölgeye şahsi araç ile gidildiği için en azından konaklama sırasında kullanacağınız malzemeleri yanınızda getirmenizi tavsiye ediyoruz.

İzmir kamp yerleri

Eğer bir doğa tutkunuysanız, insanlardan kaçmak istiyorsanız İzmir de bunlar için doğru bir yer. Şehir içerisinde bu konuda hizmet veren pek çok işletme var.

Küçükbahçe Plajı’nda kamp yapılır mı?

“Küçükbahçe Plajı’nda kamp yapılır mı?” gibi pek çok soru da bulunuyor. Bölgeye gidenlerden alınan bilgiye göre alan içerisinde kamp yapılmaması gerektiği konusunda çeşitli uyarılar mevcut. Ancak bölgede kamp yapan kampçılar da bulunuyor. Bu konuyla ilgili olarak net bir bilgi sahibi değiliz.

Küçükbahçe plajı
Küçükbahçe plajı

Küçükbahçe’de Denize Girilebilecek Yerler

  • Karaburun Plajları
  • Mordoğan Ayı Balığı Koyu
  • Karaburun İncirlikoy Plajı
  • Karaburun Hamzabükü Plajı

Karaburun Plajları

Karaburun’da yer alan Küçükbahçe Plajı, bu bölgede denize girebileceğiniz noktalardan sadece bir tanesi. Elbette bu bölge dışında da denize girebileceğiniz pek çok işletme bulunuyor.

Mordoğan Ayı Balığı Koyu

İzmir sınırları içerisinde en temiz 5 koydan biri olma unvanını elde eden Ayı Balığı koyu Karaburun’da yer alan en güzel yerleşkelerden! Burada Akdeniz foklarının yaşadığı mağaralar mevcut. Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Akdeniz Fokları geçmişte burada bulunan kayalıklara dinlenmek için uğrarlarmış. Ancak onlar artık burada pek gözükmüyor. Diğer koylardan farklı olarak, burada dalga yok denecek kadar az. Gerçek bir huzur yuvası.

Karaburun İncirlikoy Plajı

Eğer çocuklarınızla geleceğiniz bir yer arıyorsanız ve rotanız Karaburun ise tam olarak aramış olduğunuz yer burası olabilir. Akvaryum olarak da nitelendirilen İncirlikoy Plajı, bulunmaz bir yer! Koyun adından da anlaşılacağı gibi denizin içine girdiğiniz gibi masmavi bir atmosfer sizi karşılıyor. Genellikle pek dalganın olmadığı bölgenin çevresinde adacıklar, gelen az rüzgâra duvar oluyor.

Özellikle kum girişli olmasının yanında Mavi Bayrak’a sahip olması da bu tesisi cezbeden özelliklerden biri. Harika bir büfeye olan İncirlikoy Plajı, ailelerin adeta bölgedeki bir numarası!

Karaburun Hamzabükü Plajı

Bazıları tatilde heyecan ararken, kimisi de sadece dinlenmek ister. Sakin koylarda vakit geçirmek isteyenlerdenseniz Hamzabükü eşi bulunmaz bir fırsat İlçe merkezine 15 km uzaklıkta yer alıyor Hamzabükü. Sahil çevresinde tek katlı birkaç ev dışında adeta hiçbir şey. Bu sayede sandalyenizi, şemsiyenizi ve yiyeceklerinizi beraberinde getirip, çevrenin tadını çıkartın. Ayrıca bölgede çadır da kurabilirsiniz. Özellikle merkeze uzak olması ve özel araç dışında ulaşım olmaması sayesinde bu bölge genellikle boş kalıyor.

Bu yazımızda sizlere Küçükbahçe Plajı ve sahip olduğu imkanları anlattık. Aynı zamanda çevredeki birkaç tesis hakkında bilgi verdik. Eğer bir gün Karaburun’u ziyaret ederseniz kesinlikle Küçükbahçe Plajı’nı da görmeyi ihmal etmeyin!

Çağlar

Yorum yapın