Manavgat Plajları

Şırıl şırıl çağlayan şelalesi ve birbirinden güzel plajları ile ünlü Manavgat… Bu yazımızda sizler için en güzel “Manavgat Plajları”nı tanıtacağız.

Manavgat Plajları Sizi Çağırıyor!

  • Side Halk Plajı
  • Kumköy Plajı
  • Sorgun Halk Plajı
  • Manavgat Boğaz Plajı
  • Manavgat Kısalar Plajı
  • Kızılağaç Halk Plajı
  • Evrenseki Büyük Halk Plajı
  • Sorgun Titreyen Göl Plajı

Side Halk Plajı

Manavgat’ın en ünlü ve kalabalık plajlarından biri olan Side Halk Plajı, Manavgat şehir merkezine 16 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır.

Muhteşem bir manzaraya sahip olan plaj, bölge sakinlerinin yanı sıra hem yerli hem de yabancı turistler tarafından çok büyük ilgi görmektedir. Plaj 10 metreye kadar oldukça sığ bir yapıya sahiptir ve kademe kademe derinleşmektedir. Bu özelliği ile yüzme bilmeyen vatandaşlar ve çocuklar için son derece uygundur. Oldukça uzun bir sahile sahip olan plajın, denize atlayarak eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir iskelesi de bulunmaktadır. Plajda tuvalet, duş, soyunma kabini gibi olanakların yanı sıra plajın içinde ve etrafında yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayabileceğiniz birçok işletme bulunmaktadır. Akdeniz’in dalgalarına sahip olan denizin dibi ve plajın yüzeyi kumlarla kaplıdır. Deniz masmavi ve berraktır.

Side Halk Plajı’na girişler tamamen ücretsiz olup, şezlong ve şemsiye için kiralama bedeli 25 ₺’dir. Bu ücretler sezondan sezona değişiklik göstermektedir. İlçe merkezinden kalkan Side minibüsleri ile plaja kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kumköy Plajı

Manavgat ilçesinin güneybatısında, merkeze 12 kilometrelik bir mesafesi bulunan Kumköy Plajı, Ilıca Mahallesi mevkiinde bulunmaktadır.

Bölge halkı tarafından sıklıkla tercih edilen plaj sakin ve temiz olmasıyla dikkat çekmektedir. Sığ bir su seviyesine sahip denizi ile yüzme bilmeyen vatandaşlar ve çocuklar için oldukça ideal olan plajda vatandaşların güvenliği için hizmet veren bir cankurtaran ekibi bulunmaktadır. Genellikle dalgalı bir denize sahip olan plajda duş, tuvalet, soyunma kabini gibi olanakların yanı sıra hem plajın içinde hem de etrafında yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafeteryalar ve restoranlar bulunmaktadır.

Kumköy Plajı’nın girişi ise tamamen ücretsizdir.

Manavgat plajının harika manzarası
Manavgat plajının harika manzarası

Sorgun Halk Plajı

Yine Manavgat’ın en popüler halk plajlarından biri olan Sorgun Halk Plajı, Sorgun Mahallesi sınırları içerisinde yer alır ve Manavgat ilçe merkezine yaklaşık 6 kilometrelik bir mesafesi vardır.

Antalya’nın meşhur tatil merkezlerinden biri olan Side’ye yakın olması sebebiyle biraz kalabalık olan plaj, sağladığı su sporu imkanları ile spora ilgi duyan tatil severlerin favorisi haline gelmiştir. İncecik kumlu bir araziye sahip ve masmavi, dalgasız ve temiz denizi ile Sorgun Halk Plajı, aynı zamanda yürüyüş yapabileceğiniz yollar ve patikaları ile hoş vakit geçirebileceğiniz nezih plajlardan bir tanesidir.

Plajın tuvalet, duş, soyunma kabini gibi olanaklarının yanı sıra otopark hizmeti de bulunmaktadır. Ayrıca plajın içinde ve çevresinde her türlü yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafe ve restoranlar bulunmaktadır.

Plaja girişler tamamen ücretsiz olup, şezlong ve şemsiye kiralama bedeli 25 ₺ olarak belirlenmiştir.  Manavgat ilçe merkezinden kalkan minibüsler ile rahatça bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Manavgat plajları
Manavgat plajları

Manavgat Boğaz Plajı

Aynı zamanda bir sahil şeridi olan, ilçenin göbeğinde bulunan Manavgat Boğaz Plajı, Mavi Bayrak unvanına sahip plajlardan bir tanesidir. Ormanlık alanları ve yürüyüş yolları bulunan plajın etrafında yerleşim yeri olmamasından dolayı sakin ve huzurlu bir atmosferi vardır. Kendi kamp sandalyenizi getirip huzurlu bir gün geçirebileceğiniz plajda ciğerlerinize oksijenli havayı çekerek spor yapabilirsiniz.

Manavgat Boğaz Plajı’nın girişi tamamen ücretsizdir.

Manavgat Kısalar Plajı

Manavgat ilçesinin Kısalar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Kısalar Plajı, el değmemiş arazisi ile doğal bir atmosfere sahiptir. Hiçbir otelin ve işletmenin yer almadığı bu muhteşem plaj, sadece bölge sakinleri tarafından bilinen, henüz popüler hale gelmemiş bir yerdir.

Kendi çadırınızı getirip kamp da kurabildiğiniz bu plajda, kamp sandalyenize yaslanıp güneşin doğuşunu ve batışını izlemek son derece keyifli olacaktır.

Belirli zamanlarda nesli tükenmekte olan karetta karettalara da ev sahipliği yapan plajın girişi tamamen ücretsizdir.

Kızılağaç Halk Plajı

Manavgat ilçe merkezine 15 kilometrelik bir mesafede bulunan Kızılağaç Halk Plajı, Kızılağaç Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Çoğunlukla yerli halkın sık sık gittiği plaj, el değmemiş tertemiz bir araziye sahiptir. Sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip olan plajın denizi masmavidir fakat oldukça derindir. Bu yüzden yüzme bilmeyen vatandaşların ve çocukların denize girmesini tavsiye etmiyoruz. Deniz sıcaklığı ise diğer plajlara göre daha soğuk olduğundan üşüyebileceğiniz ihtimaline karşı da uyarıda bulunalım. Plajın zemini açık renk ve incecik kumlarla kaplıdır. Plajda duş, tuvalet, soyunma kabini gibi olanakların yanı sıra etrafında yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunmaktadır.

Plajın girişi ise tamamen ücretsizdir.

Evrenseki Büyük Halk Plajı

Yemyeşil ağaçların etrafını donattığı Evrenseki Büyük Halk Plajı, ilçe merkezine 8-10 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır.

İncecik kumlu bir zemine sahip olan plaj, Mavi Bayrak unvanına sahiptir ve denizi oldukça temiz ve berraktır. Mavinin ve yeşilin bir arada bulunduğu bu büyüleyici plaj, spor sever vatandaşlar için birçok olanak sağlıyor. Voleybol ve futbol sahaları bulunan plajda her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz işletmeler de bulunmaktadır.

Plaja girişler ise ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır.

Sorgun Titreyen Göl Plajı

Çakıllı ve incecik kumlu bir zemine sahip olan Sorgun Titreyen Göl Plajı, ilçe merkezine 7 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Sığ ve dalgasız bir denize sahip olması sebebiyle yüzme bilmeyen vatandaşlar ve çocuklar için son derece uygun olan plaj, aynı zamanda Mavi Bayrak unvanına sahiptir.

Tuvalet, duş, soyunma kabini ve yiyecek içecek ihtiyacını karşılamanız için birçok işletmenin bulunduğu plajda ayrıca su sporları ve kuş gözlemciliği aktiviteleri yapılabilmektedir.

Bu plaja girişler ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Bu içerikte sizlere Manavgat’ın en güzel ve nezih plajlarını tanıttık. Önerilerimiz arasından size uygun olan plajı seçip tatilinizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Çağlar

Yorum yapın