Mersin Kapızlı Plajı

Akdeniz’in harika tatil merkezi Mersin ve Mersin Kapızlı Plajı! Eğer tatil planları yapıyorsanız ve başka bir yer bulduysanız, bizim yazımızı okuyabilirsiniz. Çünkü fikriniz her an değişebilir!

Mersin Kapızlı Plajı Sizi Çağırıyor!

Yaz tatili planınızı yaptınız ya da yapmak üzeresiniz. Başka bir ihtimal de yeni bir yer arıyorsunuz. Bu alternatiflerin pek çoğunun cevabı bu yazımızda olacak. Eğer gelecek tatil planınızı Mersin’de yapacaksanız veya yapmayı düşünüyorsanız bu harika ilimizdeki Mersin’de Kapızlı Plajı’nı tüm detaylarıyla birlikte ele alacağız. Bizim ilk etapta önerimiz, bu yazıyı okuduktan sonra kesinlikle bu plajı denemeniz yönünde olacak. Keza genellikle bu bölgeye gidip, beğenmeyen insan neredeyse yok. Bu arada sadece yerlilerin değil yabancı turistlerin de gözdesi olduğunu söyleyebiliriz.

Mersin Kapızlı Plajı Nerede?

Mersin Kapızlı Plajı, Mersin ilinin Silifke ilçesinde bulunmaktadır. Silifke’nin de “Mersin’de en çok tercih edilen tatil yerleri”nden biridir.

Mersin Kapızlı Plaja Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden kendi aracınız veya taksi ile 25 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan toplu taşıma ile de bu bölgeye gitme şansınız var. Merkezden, Silifke’ye giden otobüsler ile Mersin Kapızlı Plajı’na gidebilirsiniz.

Mersin Kapızlı Plajı Denizi Nasıl?

Plajımızın denizine gelecek olursak, kesinlikle şüphe veya kuşku duymadan gidebilirsiniz. Oldukça temiz ve sığ bir denizi olan Mersin Kapızlı Plaj, her kesime hitap ediyor. Yüzmeyi pek bilmeseniz bile bu plajda bir hayli keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Mersin Kapızlı plajı özellikleri ve ücreti
Mersin Kapızlı plajı özellikleri ve ücreti

Mersin Kapızlı Plajı Çocuklara Uygun Mu?

Tatil planlarımızı yaptık fakat o da ne, ufak bir detayı unuttuk. “Mersin Kapızlı Plajı çocuklara uygun mu?” diye düşünüyoruz. Bu soruda da içiniz rahat olsun. Az önce söylediğimiz temiz ve sığ deniz sayesinde kolaylıkla denize girebilirsiniz. Çocuklarınız da bir hayli eğlenecektir!

Mersin Kapızlı Plajı Giriş Ücreti

Plajı, harika yapan detaylardan biri de içeriye girişte herhangi bir ücret alınmamasıdır. Bu sebepten dolayı bu plaj, Mersin’en gözde mekanlarından biridir. Bu arada şezlong ve şemsiye için ayrı bir ücret alınıyor. Bunun için de 35 ₺ gibi bir bedel ödemeniz gerekiyor. Fakat bu imkanlara ücret ödemek istemiyorsanız, temel ihtiyaçlarınızı yanınızda da getirebilirsiniz.

Mersin Kapızlı Plajı Olanakları

Plajda; WC, duş ve soyunma kabini konusunda bir problem yok. Ayrıca yiyip, içme konusunda da hizmet veren işletmeler mevcut. Günübirlik gelseniz bile temel ihtiyaçlarınız konusunda problem yaşamayacağınızın garantisini sizlere veriyoruz.

Mersin Kapızlı Plajı Konaklama

Diyelim bu ki bu güzide plajı çok sevdiniz ve tadına doyamadınız. Günübirlik geldiniz ve daha fazla vakit geçirmek istiyorsunuz. Bu konuda da Mersin Kapızlı Plaj çevresinde konaklayabileceğiniz pek çok otel ve apart bulunuyor. Genellikle plaj çevresinde mekanların plaja uzaklığı, yürüme mesafesi olarak 5 ve 10 dakika arasında değişkenlik gösteriyor. Eğer şahsi aracınız varsa ve diğer plajlara da gitmek isterseniz konaklama konusunda bir sıkıntı çekmezsiniz.

Mersin Kapızlı Plajı’nda Kamp Yapılır Mı?

Doğaseverlerin en sevdiği aktivitelerden biri de kesinlikle yeşiller içerisinde çadır kurmaktır. Eğer imkanların varsa Mersin Kapızlı Plaja gidip, çadır kurmadan dönmeyin deriz. Çünkü plajın etrafında kamp yapabileceğiniz harika bir alan mevcut. Bu yüzden kesinlikle bu bölgeye gidip, çadır kurmadan dönmeyin deriz.

Çadır kurulacak bölgelere geldiğimizde ise ücret alındığını da sözlerimiz arasına ekleyelim. Çadır kurmak için sizden 75 ₺ talep ediliyor. Ancak çadırınız yoksa da üzülmeyin. Çünkü bölgedeki yoğunluk doğrultusunda 125-150 ₺ arasında çadır da kiralayabilirsiniz.

Mersin Kapızlı plajı
Mersin Kapızlı plajı

Mersin’deki Diğer Plajlar

Öte yandan Mersin’de denize girebileceğiniz tek yer Mersin Kapızlı Plajı değil. Gidebileceğiniz ve harika vakit geçirebileceğiniz yerler de var.

  • Akkum Halk Plajı
  • Boğsak Koyu
  • Yeşilovacık Tisan Plajı

Akkum Halk Plajı

Harika denizi ile Akkum Halk Plajı, tam size göre! Genellikle dalganın olmadığı ve sığ bir suya sahip olan plaj, çocuklu aileler tarafından da sık sık tercih ediliyor. Plaj içerisinde tüm temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz mekanlar var.  Yani; WC, duş, soyunma kabinin yanında yeme ve içme için işletmeler de bulunuyor.

Plaja girerken, herhangi bir ücret alınmadığını da belirtelim. Ancak şezlong ve şemsiye kiralamak için 40 ₺ isteniyor.

Boğsak Koyu

Mersin’de tatil yapmak için sadece denizler yok. Bazı insanlar; sessiz, sakin ve huzurlu koyları da çok severler. Boğsak Koyu da bu yüzden tam size göre.

Özellikle plajın, Mavi Bayrak’ı bulunması da bir tercih sebebi. Genellikle buraya, şahsi araç ve taksi ile gidilebiliyor. Bu dediklerimiz dışında plaja girişte bir ücret yok. Fakat etrafta herhangi bir işletme bulunmamasının yanında tek bir restoranın olması, fiyatların da oldukça pahalı olmasına sebep oluyor.

Yeşilovacık Tisan Plajı

Silifki’ye 43 km’de mesafede bulunan Yeşilovacık Tisan Plajı, genellikle yüzme bilmeyenler tarafından çokça tercih ediliyor. Çünkü denizin uzunca bir süre derinleşmemesi sayesinde genelde çocuklu aileler tarafından sık sık ziyaret ediliyor.

Bu arada plajla ilgili diğer özelliklere gelecek olursak kafede oturmak için minimum 30 TL harcamanız gerekiyor. Bunun dışında kafede oturmak zor olabiliyor.

Kısacası hafta sonu kaçamağı yapmak için harika bir yer!

Bu yazımızda Mersin Kapızlı Plajı ve diğer plajları tanıttık. Ülkemizin bu harika tatil merkezine giderseniz eğer bu doğal güzellikleri ve harika atmosferi tatmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Çağlar

Yorum yapın