Mert Plajı & Aquapark

Karadeniz’in incisi Samsun’da adeta sizi Ege ve Akdeniz’de bir tatili aratmayacak pek çok mekan bulunuyor, Mert Plajı & Aqupark da adeta bölgenin en iyilerinden. Samsun’da size kusursuz bir tatil imkanı sunuyor!

Mert Plajı & Aquapark Sizi Çağırıyor!

Mert Plajı & Aquapark, özellikle yaz aylarında bunalıp, hemen denize girip, serinlemek istiyorsanız hem de Aquapark’ta keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Özellikle Karadeniz’de turizm konusunda yapılan atılımlarla birlikte Samsun da çok önemli bir ilerleme kaydeden bölgelerden yalnızca biri. İçerisinde ise Mert Plajı & Aquapark gibi harikulade bir mekânı bulunduruyor.

Biz de sizler için bu harika işletmeyi tüm hatlarıyla ele aldık. Sevdikleriniz ve aileniz ile hoş vakit geçirebileceğiniz, plajı yakından inceleyelim…

Samsun Mert Plajı’nın kapasitesi ne kadar?

Karadeniz’de kurulan devasa bir işletmeden bahsediyoruz… Hal böyle olunca kapasitenin de buna göre yapılandırılması gerekiyor. Samsun Mert Plajı, 5.000 kişilik bir kapasiteye sahip. Ayrıca tesis, toplamda 20.000 m2’lik bir alana kuruldu. Mert Irmağı’nın batısında ve şehir merkezine çok yakın olan bu tesise kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mert Plajı & Aqupark’ta yapılacak aktiviteler

Samsun Mert Plajı’nda oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aquapark’ta eğlenebileceğiniz pek çok kaydırak ve su oyunu bulunuyor. Öte yandan vitamin bar, güneşlenmek için özel bölge gibi yerler de mevcut. Soyunma odaları, duş ve WC’lerin yanında yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için kurulmuş işletmeler de mevcut.

mert plajı & aquapark özellikleri
mert plajı & aquapark özellikleri

Mert Plajı & Aqupark’a çocuklu aileler gelebilir mi?

Elbette, çocuklu ailelerin vakit geçirmesi için de tesisler özel olarak bu konuyla ilgilenmiş. Eğer çocuklarınızı deniz veya havuza sokmak istemiyorsanız, küçük çocuklar için tesisler de bir de çocuk havuzu bulunuyor.

Mert Plajı’na nasıl gidilir?

Mert Plajı, Samsun’da ulaşımın en kolay olduğu lokasyonlardan bir tanesidir. Merkeze sadece 2 km mesafede oluşu sayesinde kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Özel araç, taksi ve halk otobüsleriyle de işletmeye gidebilirsiniz. Öte yandan pek çok ziyaretçi de Mert Plajı & Aquapark’a ulaşımlarını, yürüyerek sağlıyor.

Samsun Mert Plajı giriş ücreti ne kadar?

Samsun Mert Plajı’nın giriş ücreti 10-20 TL arasında değişiyor.

Mert Plajı & Aquapark, 7 gün açık mı?

İşletme, yaz sezonu içerisinde haftanın 7 günü boyunca hizmet veriyor. Özel günlerde vs. işletme kapalı olmuyor.

Samsun Mert Plajı ne zaman açılacak?

Hepimiz yaz ayını heyecanla beklerken, merak ettiğimiz konulardan biri de Samsun Mert Plajı’nın ne zaman açılacağı. İşletmenin açılış tarihi hava şartlarına göre değişkenlik gösteriyor. Tabii ki Karadeniz Bölgesi, Ege ve Akdeniz gibi bir iklime sahip olmadığı için ortalama 70-80 gün boyunca işletme açık kalıyor. Konuyla ilgili olarak işletmeden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Mert Plajı iletişim

Plaj ile ilgili merak edip, aklınıza takılan soruları sormak isterseniz de işletmenin telefon adresi mevcut.  (0362) 238 08 89 numaralı telefon üzerinden her türlü soru, öneri ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

mert plajı & aquapark fiyatları
mert plajı & aquapark fiyatları

Samsun Plajları

Karadeniz’in gözdesi Samsun’da Mert Plajı & Aqupark dışında da denize girebileceğiniz pek çok bölge bulunuyor.

Samsun’da denize girilecek yerler?

  • Atakum Plajı
  • Fener Plajı
  • Kurupelit Halk Plajı
  • Çatalcam Plajı
  • Omtel Plajı

Atakum Plajı

Samsun’da şehir merkezine 10 km mesafede yer alan Atakum Plajı, yaz aylarında tatilcilerin akınına uğrayan işletmelerden biri. Ulaşımın çok rahat sağlandığı işletmeye özel aracınız dışında halk otobüsleri ile de gidebilirsiniz. Bu arada araçlarınızı park edebileceğiniz özel bir otopark da bulunuyor.

Atakum Plajı’nın en büyük özelliği ise sahip olduğu uzun sahil… Burada yürüyüş yaparak, huzur dolu anlar geçirebilirsiniz. Tamamen kumsala sahi olan plaj, Samsun’un adeta en iyilerinden biri. Ayrıca plaja girişlerde herhangi bir giriş ücreti alınmamaktadır.

Fener Plajı

Eğer kafanızı dinleyip, huzur bulmak istiyorsanız en doğru adreslerden bir tanesi Fener Plajı… Samsun’daki pek çok yer gibi bu işletmeye de ulaşım çok kolay. Araç, taksi ve özel halk otobüsleri ile Fener Plajı’na uğrayabilirsiniz.

Şehir merkezine 5 km mesafede olan bu işletmenin pek çok imkânı da mevcut. Bünyesinde çokça yeme-içme mekanını bulunduran Fener Plajı’nda bir gününüzü kolaylıkla geçirebilirsiniz.

Kurupelit Halk Plajı

Samsun’daki güzel plajlardan biri tanesi de Kurupelit Halk Plajı. Merkeze uzaklığı tam 15 km. Ama bu sizi endişelendirmesin, toplu taşıma da dahil olmak üzere Samsun’un merkezinden istediğiniz şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özellikle sahilde yürüyüş yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Genellikle bu işletmeyi, aileler ve arkadaş grupları tercih ediyor. Öte yandan piknik yapmak istiyorsanız bu konuda belediye tarafından sizlere özel olarak tashih edilmiş alanlar da mevcut. Ayrıca kamp severler için de çadır kurulabilecek alanlar fazlasıyla var.

Öte yandan bu bölgede belediye tarafından kurulan WC ve duşları, ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Plaja girerken, herhangi bir giriş ücretinin alınmadığını da belirtelim.

Çatalçam Plajı

Kurupelit Halk Plajı gibi imkanlara sahip bir yer daha arıyorsanız Çatalcam Plajı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Merkezden kolaylıkla ulaşımın sağlandığı plajda ücretsiz otopark hizmeti de mevcut. Toplu taşıma araçları da plaja ulaşım sağlıyor.

Öte yandan piknik ve kamp yapılma imkanının verildiği bu lokasyon, yılın her günü açık. Aynı zamanda giriş ücreti de talep edilmiyor.

Omtel Plajı

Eğer Mavi Bayrak konusunda hassasiyetiniz varsa tercih etmeniz gereken yerlerden biri de Omtel Plajı. Merkeze 15 km uzaklıkta olmasına rağmen otomobil, taksi ve toplu taşıma ile plaja gidebilirsiniz.

Omtel Plajı, tertemiz suyu ile dikkat çekerken, genelde yabancı turistlerin de en çok gelmek istediği noktalardan biri. Ayrıca deniz seviyesinin kolay derinleşmemesi nedeniyle de genelde çocuklu ailelerin bu bölgeye gelmesine sebep oluyor.

Piknik veya kamp imkanının da bulunduğu Omtel Plajı’nda duş, WC ve soyunma kabini konusunda da ücretsiz hizmetler mevcut.

Bu arada yazımızda bahsettiğimiz Mert Plajı & Aqupark’ın önünden geçerseniz ve imkanlarınız varsa denemenizi öneriyoruz.

Çağlar

Yorum yapın