Ordu Plajları

Deniz turizminin zirve yaptığı Karadeniz ve Ordu Plajları, gelecek tatilinizi planlamak için harika bir alternatif olabilir. Son dönemde ziyaretçileri bir hayli artan Ordu Plajları, gün geçtikçe gelişim göstermeye devam ediyor.

Ordu Plajları

Eğer gelecek sezon tatil planlamanızı yapmadıysanız, bu yazı tam size göre! Akdeniz ve Ege kıyıları belki pahalı geliyordur belki de tatil rotanızdan artık çok sıkılmış olabilirsiniz. Ancak farklı bir yer arıyorsanız, tercih edebileceğiniz noktalardan biri de kesinlikle Ordu Plajları olacaktır. Son dönemde özellikle Karadeniz bölgesinde yapılan atımlar doğrultusunda; Rize ve Samsun civarlarında önemli plajlar kazandırıldı. Ordu ilimiz de bu plajların arasında adını artık yavaş yavaş duyurmaya başladı. Şimdiki yazımızda sizler için Ordu ve güzel plajlarını derledik…

  • Ordu Kadınlar Plajı
  • Çeşmeönü Plajı
  • Deniz Kabuğu
  • Mavi Dünya Plajı
  • Çaka Plajı
  • Kumbaşı Belediye Plajı

Ordu Kadınlar Plajı

Ordu Kadınlar Plajı, şehir merkezinden tahmini olarak 9 km uzaklıkta yer alıyor. Ordu Kadınlar Plajı’na ulaşım; özel araçlar ve taksiler aracılığı ile yapılabilir. Kadınlar için bir plaj yapılması, Ordu’da bir hayli dikkat çekmişti

Aileniz ile birlikte keyifli bir vakit geçirmek istiyorsanız kesinlikle bu plajı denemenii öneriyoruz. Plajda yürüyüş yapıp, denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Öte yandan plajın tamamen kumdan oluşması sayesinde bulunduğu harika lokasyon doğrultusunda burada yapabileceğiniz pek çok etkinlik de mevcut. Plaj sporları yapabilir, isterseniz sevdiklerinizle birlikte kamp ve piknik yapabilirsiniz.

Plaja giriş yaparken, sizden herhangi bir ücret alınmıyor. Ayrıca plaj, sadece yaz sezonunda değil yılın her günü açık. Yani sadece denizin keyfini çıkarmaya değil az önce de belirttiğimiz şekilde piknik yaparak da keyifli vakit geçirebileceğiniz plajlardan biri olduğunu söyleyelim.

Çeşmeönü

Çeşmeönü, şehir merkezinden 17 km’lik bir uzaklıkta yer alıyor. Fakat şahsi aracınızın yanı sıra şehir merkezinden toplu taşıma araçları vasıtasıyla da kolaylıkla gidebileceğiniz plajlardan biridir.

Çeşmeönü, Ordu’da denize girilebilecek en güzel mekanlardan bir tanesidir. Özellikle sığ sulara sahip olan Çeşmeönü, harika vakit geçirebileceğiniz bir yer. Burada bulunan işletmeler sayesinde yeme içmenin yanı sıra; WC, duş ve soyunma ihtiyaçlarınızı da kolaylıkla giderebilirsiniz.

Bu plajın da en önemli özelliği, tıpkı kadınlar plajında olduğu gibi yılın her günü hizmet vermesi olarak belirtebiliriz. Yani yaz sezonu dışında da kolaylıkla gidebileceğiniz bir yer. Öte yandan içeride piknik yapabileceğiniz alanlar da mevcut. Bunun yanı sıra genellikle kamp tutkunları da buradan faydalanmayı tercih ediyor. Çünkü kamp yapmak için sizden herhangi bir ücret alınmıyor.

Ordu plajlarının şezlongları
Ordu plajlarının şezlongları

Deniz Kabuğu

Şehir merkezine yakın olan plajlardan bir tanesi de Deniz Kabuğu… Özel araç, taksi dışında toplu taşıma ile de buraya rahatlıkla gidebileceğinizi söyleyelim.

Genelde burası aile ve arkadaş grupları tarafından tercih ediliyor. İskelede harika bir güneşlenme imkanına sahipsiniz. Harika masmavi sulara da atlayış gerçekleştirebilirsiniz.

Öte yandan temel ihtiyaçların ücretsiz bir şekilde sağlandığı bu plajda, pek çok etkinlik yapma fırsatına da sahipsiniz. Yılın her günü açık olan bu plajda plaj voleybolu ve plaj futbolu gibi çeşitli aktivitelerle eğlenebilirsiniz. Kısacası kafa dinlemenin veya eğlenmenin buluştuğu bu müthiş Deniz Kabuğu Plajı’nı denemenizi öneriyoruz

Mavi Dünya Plajı

Mavi Dünya Plajı, il merkezine 13 km uzaklıkta. İster şahsi aracınız, ister taksi ister de topu taşıma ile oldukça rahat bir şekilde plaja gidebilirsiniz.

Mavi Dünya Plajı’nda nefes kesen manzara eşliğinde yürüyebilirsiniz. Ayrıca aileniz ile gönlünüzce eğlenebilirsiniz. İçeriye girişlerde herhangi bir ücret alınmıyor. Fakat şezlong için 25 ₺, şemsiye için de 15  gibi bir ücret talep ediliyor.

Bunların yanı sıra bu plaj için sizi bilgilendirmemiz gereken bir detay daha mevcut. Eğer yüzmekten pek anlamıyorsanız, suyun çok çabuk derinleştiğini unutmayın. Yani eğer kendinize güvenmiyorsanız, farklı bir yer seçmek sizin için daha doğru bir tercih olabilir.

Çaka Plajı

Çaka Plajı, şehir merkezine kısmen uzak sayılabilir. Çünkü 25 km’lik bir mesafe mevcut. Bu yüzden şahsi araç veya toplu taşıma kullanmak sizler için daha güzel bir seçenek olabilir.

Çaka Plajı’nda denizin keyfini çıkarmanızın yanı sıra harika imkanlar da var. Bölgedeki ağaçların olduğu yerde bir kamp alanı mevcut. Öte yandan dilerseniz burada ister piknik ister de plaj sporları yapma imkanına sahipsiniz.

Giriş için herhangi bir ücret alınmayan Ordu plajlarından biri olan Çaka Plajı, diğer plajlar gibi yılın her günü açık.

Ordu plajları
Ordu plajları

Kumbaşı Belediye Plajı

Kumbaşı Belediye Plajı, şehir merkezine çok yakın. 6 km mesafede bulunan bu plaja dilediğiniz şekilde gidebilirsiniz.

Genellikle bu plaj hem merkeze yakın olması hem de sahip olduğu atmosfer sayesinde genellikle aile ve arkadaş gruplarına hitap ediyor.

İçeriye girerken, herhangi bir ücret alınmadığını da belirtelim. İçeride plaj sporları yapabileceğini yerler de mevcut.

Ordu’nun Popüler Beachleri

Ayrıca plajların dışında pek çok beach de mevcut. Ordu, eğlence sektörüne de son dönemde yöneldi. Bu konuda hizmet veren; Vona Beach, Beyazkum Beach ve Pupa Beach gibi işletmeler de mevcut. Eğer farklı şeyler denemek isterseniz bu 3 beachten birini de listenize alabilirsiniz.

Yemyeşil bir tepenin eteğinde yer alan Ordu ili ve Ordu Plajları, Türkiye’nin Karadeniz kıyısındaki en sakin ve yeşil bölgelerinden biri. Biz de sizler için bu güzel ilimizin plajlarını elimizden geldiğince anlattık. Tatil planlarızda Ordu’yu da dahil etmenizi öneririz. Hem denizin keyfini çıkarıp hem de yeşilliklerin arasında harika bir doğa tatili yapabilirsiniz.

Çağlar

Yorum yapın