Rize Alipaşa Kadınlar Plajı

Rize’de denize girecek bir yer arıyorsanız ve kadınlara özel bir yer bakıyorsanız Rize AliPaşa Kadınlar Plajı, harika bir seçenek olabilir. Karadeniz’in incisi olan bu plaj, son dönemde bölgedeki halk tarafından çok sık tercih ediliyor!

Rize AliPaşa Kadınlar Plajı Sizi Çağırıyor!

“Karadeniz’de denize girilir mi?” sorusu yıllar boyunca hep tartışma konusu oldu. Bu konuda pek çok fikir ortaya atıldı. Evet, geçmişte imkanların kısıtlı olmasının yanında gerekli konularda araştırmalar yapılmadığı için Karadeniz’de denize girmek çok zordu. Fakat son dönemde bölgede öyle büyük atılımlar yapıldı ki harika mekanlar ortaya çıktı. Rize bölgesi de bunlardan biri olurken, genelde burada kadınların girebileceği plajlar arandı. Rize Ali Paşa Kadınlar Plajı da sizin için harika bir seçenek olabilir.

Rize AliPaşa Kadınlar Plajı Giriş Ücreti

Plaja girerken, sizden herhangi bir ücret alınmıyor. Fakat içeride şezlong ve şemsiye kiralamak için 30-40 ₺ dolaylarında bir ücret isteniyor. Öte yandan 8 yaş ve altındaki erkek çocukları plaja giriş yapamıyor. Planlarınızı yapmadan önce buna da dikkat etmenizi öneririz.

Rize Ali Paşa Kadınlar Plajı Olanakları

Rize Belediyesi tarafından oluşturulan bu plajda; duş, WC ve soyunma kabini gibi ihtiyaçlarınızı ücretsiz bir şekilde giderebilirsiniz. Öte yandan yeme ve içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletmeler de içeride yer alıyor. Ayrıca içeride piknik yapıp, keyifli vakit geçirebileceğiniz alanlar da mevcut.

Rize Alipaşa kadınlar plajı ücretsizdir
Rize Alipaşa kadınlar plajı ücretsizdir

Rize AliPaşa Kadınlar Plajı Denizi Nasıl?

Denize gelecek olursak, zaman zaman dalgaların arttığını söyleyebiliriz. İçeride çakıl ve kumun karışık olduğunu da sözlerimiz arasına ekleyelim. Ayrıca yüzmeyi pek bilmiyorsanız size ufak bir tavsiyemiz olacak. Az önce belirttiğimiz gibi dalgalı günlerde problem olabileceği için hava durumu tahminlerine bakmanızı öneririz.

Rize AliPaşa Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?

Plaja ulaşım çok kolay. Zaten hem kadınlar için olması hem de ulaşım sayesinde sıkça tercih edilen bir yer. Merkeze 5 km uzaklıkta olan Rize Ali Paşa Kadınlar Plajı’na, merkezden toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rize Alipaşa kadınlar plajı
Rize Alipaşa kadınlar plajı

Rize’deki Diğer Plajları

Bu arada Rize’de Ali Paşa Kadınlar Plajı dışında da denize girebileceğiniz yerler var. Siz de bu plajları deneyebilirsiniz.

  • Rize Ali Paşa Kadınlar Plajı
  • Rize Ali Paşa Plajı
  • Limanköy Plajı
  • Fındıklı Plajı
  • Mağara Aile Plajı
  • Rize Kemerköy Plajı
  • Rize Sarayköy Plajı
  • Rize Hamidiye Plajı

Limanköy Plajı

Rize’nin tartışmasız bir şekilde en iyi plajı olarak nitelendirilen Limanköy Aile Plajı, sahip olduğu olanaklar doğrultusunda adeta fark yaratıyor. 3.000 kişiyi ağırlama kapasitesine sahip olan Limanköy Plajı, Türkiye’nin tatil cennetlerini aratmıyor.

Ailece eğlenebilmek hoş vakit geçirmek için her zaman Ege veya Akdeniz’e gitmenize gerek yok. Limanköy, sahip olduğu imkanlar sayesinde size tam olarak bunu sağlıyor. Plaj içerisinde bulunan; su kayağı, muz ve jet ski ile keyif dolu anlar geçirebilirsiniz.  Ayrıca dalış meraklıları için de çok özel bir imkana sahip olan bu plaj, bünyesinde bu konuda eğitim veren bir okul bulunduruyor. Kesinlikle Limanköy Plajı’na yolunuz düşerse, bu plajı ziyaret etmelisiniz. Plajın, merkeze uzaklığı ise 12 km.

Fındıklı Plajı

Fındıklı Plajı, Balıkçı Barınağı’nda yer alan bir plajdır. Genellikle Rize halkı, tarafından çok tercih edilen plajlar arasında yer almaz. Aile plajı olarak geçen plaja, girişler ücretsizdir.

Mağara Aile Plajı

Mağara Aile Plajı, Çayeli Bölgesi’nde yer alıyor. Yaklaşık 3 yıl önceye kadar aile plajı olarak hizmet veren bu tesis, daha sonrasında yeni bir karar aldı. Buna göre Mağara Aile Plajı’nda, pazartesi ve perşembe günleri sadece kadınlara özel olarak hizmet veriliyor. Bu kararın ise çevreden gelen yoğun isteklerin üzerine alındığı biliniyor.

Rize Kemerköy Plajı

Rize’nin yükselen değerlerinden bir tanesinin Kemerköy Plajı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle deniz turizminin şehirde her geçen gün büyümesiyle birlikte bölgede yavaş yavaş işletmeler açılmaya başlandı. Şehir merkezine 20 km uzak olan bu plaj, ince taşlarla dolu. Fakat suyun berraklığı o kadar dikkat çekici ki adeta minik bir Maldivler havası veriyor. Eğer bir gün yolunuz düşerse, ziyaret etmeniz gereken plajlardan biri olarak ön plana çıkıyor.

Rize Sarayköy Plajı

Merkeze uzak olan plajlardan bir tanesi de Rize Sarayköy Plajı. Merkeze 14 km mesafede olan bu plajın, en kötü özelliği ise kumdan daha çok çakıllara sahip olması. Fakat sahip olduğu temiz su sayesinde çok rağbet gören bölgelerden bir tanesi. Ayrıca su bisikleti ve jet ski imkanlarına sahip olan bu plaj, bir hafta sonu ailece eğlenmek için güzel bir tercih olabilir.

Rize Hamidiye Plajı

Merkeze 41 km uzaklığa sahip olan Hamidiye Plajı, Fırtına Deresi’nin döküldüğü konuma çok yakındır. Genellikle kayalıklardan oluşan bu plaj, büyüklüğü ile dikkat çekmektedir. Yeni yeni işletmelerin kurulduğu bu bölgede merkeze olan uzaklıktan dolayı genellikle tatilciler, özel araçları ile ulaşım yapmayı tercih ediyor.

Yazıda anlattığımız gibi Karadeniz’de denize girmek çok zor olabilir. Fakat yıllar geçtikçe gördük ki bu bölgede de turizm yapılabiliyormuş! Bizim fikrimizi soracak olursanız Rize Ali Paşa Kadınlar Plajı ve Rize’deki diğer plajlar, hatta tüm Karadeniz, denemeye değer!

Çağlar

Yorum yapın