Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı

Rahatınıza ve gizliliğinize önem veriyorsanız, kız kıza bir tatil kaçamağı yapmak istiyorsanız, gözden uzak bir bölgede endişelenmeden denizin tadını çıkarmak istiyorsanız ve en önemlisi şehir dışına çıkabilecek zaman ve imkânınız yoksa size müthiş bir öneri ile geldik: Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı!

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı

İstanbul’un denize girilebilecek en nezih ve temiz bölgesi Sarıyer’de bulunan Altınkum Kadınlar Plajı, adından da anlaşılacağı üzere sadece kadınlara hizmet veren, gizliliğin ve mahremiyetin ön planda tutulduğu, kız kıza keyifli vakit geçirebileceğiniz mükemmel manzaraya sahip bir plajdır. Şehrin göbeğinde olmasına rağmen son derece sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip bu plaj, size Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayacak güzellikte. İş stresi ve şehir hayatından bunalan fakat İstanbul’dan uzaklaşma imkânı bulamayan kadınlar için özel olarak inşa edilmiş Altınkum Kadınlar Plajı, size unutulmayacak bir gün yaşatacak.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Özellikleri

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı, adından da anlaşılacağı gibi altın rengi incecik kumlara ve masmavi, berrak bir denize sahiptir. Denizin giriş kısmı oldukça sığdır ve bu özelliği ile çocuklar ve yüzme bilmeyen vatandaşlar için son derece uygundur. Plajın içerisinde masaların da bulunduğu, manzaraya karşı yemeğinizi yiyebileceğiniz bir iskele bulunmaktadır. Ayrıca çocuklarınızın sıkılmaması için oyun alanları da plajın içerisinde bulunur. Plajın girişi de dahil olmak üzere içerideki tüm personeller kadınlardan oluşmaktadır. Bu arada tur ile gelmeniz dahilinde plajda size özel tahsis edilmiş bir masaya sahip olacaksınız.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Denizi Nasıl?

Altınkum Kadınlar Plajı, Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmiştir ve Mavi Bayrak unvanını almaya hak kazanmıştır. Bakanlıkça “mükemmel” olarak derecelendirilmiş olan plajın denizi düzenli olarak belediye ekipleri tarafından temizlenmektedir. Denizin su sıcaklığı ortalama değerlerdedir ve oldukça sığdır. Rumeli Kavağı manzarası eşliğinde denize girebilir, dibi görünen denizde dalış yaparak boğazı keşfedebilirsiniz.

Sarıyer Altınkum Kadınlar plajının suyu temizdir
Sarıyer Altınkum Kadınlar plajının suyu temizdir

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Olanakları

Altınkum Kadınlar Plajı’nda kadınların konforu ve huzuru için her türlü hizmet düşünülmüştür ve eksiksiz olarak sizlere sunulur. Plajın içinde ve dışında yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market, büfe ve kafeteryaların bulunmasına karşın, dışarıdan yiyecek içecek getirmeniz tamamen serbesttir. Bu sebeple evden de yiyecek ve içeceklerinizi getirerek piknik yapabilirsiniz. Bunun için ayrıca masalar da mevcuttur. Bu arada mangal yakmak kesinlikle yasaktır. Plajın içerisinde tuvalet, duş ve soyunma kabini mevcuttur. Ayrıca sağlık kabini ve revir de alanında uzman, tamamen kadınlardan oluşan sağlık ekibi ile birlikte plajın içerisinde bulunmaktadır. Çok fazla sayıda şezlong ve şemsiye de plajın içerisinde bulunmaktadır.

Vatandaşların güvenliği için 7/24 sizlere göz kulak olan kadın cankurtaran ekipleri de sunulan hizmetler arasındadır. Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı’nın en cezbedici özelliklerinden biri ise engelli dostu olmasıdır. Engelli vatandaşların rahatı için her türlü detay düşünülmüş, tüm imkanlar seferber edilmiştir. Engelli vatandaşlarımız için özel olarak engelli rampası, engelli tuvaleti, engelli kabini, engelli şezlongu, engelli şemsiyesi gibi hizmetler engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştur. Şahsi aracı ile gelecek vatandaşlar için ücretsiz bir otopark plajın sunduğu imkanlar arasına dahildir. Dini ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız için bir mescit ve özel ibadet alanı vardır.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Erkek Çocuklar Alınıyor Mu?

Altınkum Kadınlar Plajı’na 8 yaş altı erkek çocuklar alınmaktadır. 8 yaşın üstünde erkek çocuklar kesinle alınmamaktadır ve girişte mutlaka kimlik göstermek zorunludur.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Ücretleri

Altınkum Kadınlar Plajı’nın hafta içi ve hafta sonu giriş ücretleri yukarıda saydığımız imkanlar da dahil olmak üzere yaş gruplarına göre de değişkenlik göstermektedir. İşte Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Ücretleri;

  • Kişi başı: 100 ₺
  • 0-7 yaş: Ücretsiz
  • 7-9 yaş: 50 ₺
  • 9+ Yaş: 100 ₺

Girişte tüm misafirlerin kimlik göstermesi zorunludur. Bu ücretler sezondan sezona değişiklik göstermekte olup, her sezonun başlangıcında ücret tarifesi yenilenmektedir.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular, yeni sezon ücretleri, istek, şikayet ve önerileriniz için işletmenin bir iletişim hattı bulunuyor. (0539) 696 44 75 veya (0212) 218 45 60 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir, istek, şikayet ve önerilerinizi yetkili kişilere iletebilirsiniz. Ulaşamamanız durumda aşağıdaki telefon numaralarını da deneyebilirsiniz. 0532 201 31 48, 0532 714 96 40. Ayrıca işletmenin bir mail adresi de bulunuyor. info@altinkumbayanlarplajisariyer.com adresine mail atmanız durumunda size mutlaka geri dönüş sağlayacaklardır. İstek, şikayet ve önerilerinizi bu mail adresinden de iletebilirsiniz.

Sarıyer Altınkum Kadınlar plajı
Sarıyer Altınkum Kadınlar plajı

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı, Rumeli Kavağında bulunuyor. İskele Caddesi üzerinde yer alan plaja vapur, İETT otobüsleri ve şahsi aracınızla ulaşabilirsiniz. Ayrıca metro hattı ile bu bölgeye ulaşmak da çok basit. Yenikapı-Hacıosman metrosu ile son durak olan Hacıosman durağında inerek buradan 25A numaralı otobüse binebilirsiniz. Rumeli Kavağı durağında inerek 10 dakikalık bir yürüyüş ile plaja varabilirsiniz.

Bu arada plaja Avrupa ve Anadolu yakasından düzenli olarak turlar kalkıyor. Bu turları tercih etmek de sizin için avantajlı olabilir. Çünkü tur ile geldiğiniz zaman giriş ücreti, şezlong ve şemsiye, masa ve sandalyeler tur ücretine dahil ediliyor. Gidiş dönüş olarak hizmet veren bu servislerin ortalama fiyatları Avrupa Yakası’ndan binecek olursanız hafta içi 180 ₺, hafta sonu ise 200 ₺ civarıdır. Eğer Anadolu Yakası’ndan binecekseniz hafta içi 200 ₺, hafta sonu ise 220 ₺ arası değişiklik gösteriyor. Eğer servisle gelmeyi tercih edecekseniz 1 gün öncesinden arayıp bilgilendirmeniz gerekiyor. Bu servisler sizi evinizin önünden veya yakın caddelerden alıp yine aynı noktaya bırakıyor. Servisler sabah 06:30 ile 18:00 arası çalışıyor.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Yorumları

Altınkum Kadınlar Plajı’nı ziyaret eden vatandaşlar genellikle olumlu yorumlar yapmakta. Bazı yorumlara göre plaj oldukça temiz ve personeller son derece ilgili. İlerleyen saatlerde biraz kalabalık olduğu için erkenden gelip ön sıralara yerleşmeniz tavsiye ediliyor. Plajın kumu ise oldukça fazla övgü almış durumda. Özellikle yüzme bilmeyen vatandaşların yaptığı yorumlara göre su seviyesi boyu geçmediği için yüzme öğrenmek için ideal. Çoğu ziyaretçi, plajın hafta sonu biraz kabalık olduğu konusunda uyarıda bulunmuş. Ayrıca yine gelen yorumlara göre hafta sonu gelen ziyaretçiler plajı biraz kirli bırakabiliyor. Bu yorumlar doğrultusunda plajı temiz kullanmanız konusunda uyarımızı da yapalım. Sonuçta nasıl bırakırsanız, o şekilde bulursunuz.

Bu yazımızda sizlere Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı’nı en ince ayrıntısına kadar tanıttık. Fırsat bulursanız mutlaka gidip bakmanızı öneririz. Asla pişman olmayacağınızın garantisini de veriyoruz. Şehir hayatının bu kadar göbeğinde olup, bu kadar şehirden uzak, huzurlu bir plajdan mahrum kalmayın. Keyifli tatiller dileriz!

Çağlar

Yorum yapın