Selimpaşa Plajı

Selimpaşa plajını biliyor muydunuz? İstanbul’un yoğun iş hayatından bunalıp hafta sonu kendini serin sulara bırakmak isteyen vatandaşlar, maalesef ki çok fazla yere gitme imkanına sahip değil. Fakat bu plaj pek çok kişi tarafından bilinmez. Aramızda kalsın 🙂

Selimpaşa Plajı Nasıldır?

İstanbul’un en avantajlı tatil bölgelerinden biri olan Selimpaşa Plajı… İstanbul’dan yaklaşık olarak 60 kilometre mesafede bulunan plaj, az bilinen bir bölgede olduğu için oldukça temiz ve güvenli bir konumda. Diğer plajlara kıyasla daha sakin ve sessiz olması sebebiyle çoğu insanın tercih edeceği nezih tatil alanlarından biridir Selimpaşa Plajı. Ege ve Akdeniz’i aratmayan ve Marmara Denizi’nin en temiz sularının bulunduğu plaj, ince kumlu bir yüzeye sahiptir.

Selimpaşa Plajı Ücretli Midir?

Selimpaşa Plajı, halk plajı olduğu için girişler tamamen ücretsizdir fakat şemsiye ve şezlong kiralamak isterseniz 100 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Selimpaşa Plajı Özellikleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Silivri’de Marmara Denizi’nin eşsiz suları ile temiz ve berrak bir denizin keyfini çıkarabileceğiniz Selim paşa Plajı, oldukça pürüzsüz ve sarı bir kum yüzeyine sahiptir. Bazı kıyı bölgeleri taş ve çakıllardan oluşsa da pek rahatsız etmeyecektir. Oldukça geniş bir alanı olan Selim paşa Plajında aileniz ve sevdikleriniz ile keyifli vakit geçirebilir, güneşin ve oksijenin tadını çıkarabilirsiniz.

Selimpaşa plajı özellikleri ve fiyatları
Selimpaşa plajı özellikleri ve fiyatları

Selimpaşa Plajı’nın Suyu Nasıldır?

Zaman zaman kıyıya yosunlar vursa da genel olarak Selimpaşa Plajı’nın suyu oldukça temizdir. Yaz aylarında da suyun sıcaklığı 24-26 dereceyi bulduğundan vücut sıcaklığınız düşmeden serin sulara kendinizi bırakabilirsiniz.

Selim paşa Plajı Çocuklar İçin Güvenli midir?

Selimpaşa Plajı, konumu itibariyle az dalgalı ve kıyı bölgesinde sığ sulara sahiptir. Fakat ileri doğru gittikçe suyun derinliği artmaktadır. Çocuklar için güvenlidir fakat yine de gözünüzün önünden ayırmamanızı tavsiye ederiz.

Selim paşa Plajı’nda Çocuklar İçin Aktivite Var mı?

Selimpaşa Plajı’nın en çok tercih edilme sebeplerinden biri de çocuklar için yapılmış özel oyun alanlarının bulunmasıdır. Çocukların canlarının sıkılmadan vakit geçirebileceği bu alanlar, aileler için oldukça büyük bir kolaylık sağlar. Siz denizin ve güneşin tadını çıkarırken çocuklarınızı da güvenle bu oyun alanlarına bırakabilirsiniz. Böylece herkes için eğlenceli bir tatil deneyimi olur.

Selimpaşa Plajı Mavi Bayraklı mıdır?

Evet, Selimpaşa Plajı Marmara Bölgesinde Mavi Bayrak alan ender plajlardan bir tanesidir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan bu bölgede güvenle tatil yapabilirsiniz.

Selimpaşa Plajı’nda Kamp Yapılabilir mi?

Tatilin keyfine doyamıyor ve hafta sonunuzu burada geçirmek istiyorsanız Selimpaşa Plajı konaklamak için en ideal kamp alanlarından biridir. Kendi çadırınızı getirerek mükemmel doğa manzarası eşliğinde gece rahat ve huzurlu bir konaklama sağlayabilirsiniz.

Selimpaşa plajı
Selimpaşa plajı

Selimpaşa Plajı’na Nasıl Gidilir?

Selim paşa Plajı Avrupa Yakası’nın Silivri ilçesinde bulunmaktadır ve buraya şahsi aracınız ile rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja toplu taşıma ile geliş imkanı da mevcuttur. 300, 300G, 303, 303B gibi hatlarla İstanbul’un merkezinden bu bölgeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Selim paşa Plaj’ına gidip memnun kaldıysanız Silivri bölgesindeki diğer plajlara da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Silivripaşa denize girilecek plaj önerileri

  • Silivri Plajı
  • Gümüşyaka Halk Plajı
  • Semizkum Plajı

Silivri Plajı

Silivri’nin en yoğun ve kalabalık plajı olan Silivri Plajı, ailenizle gelebileceğiniz güzel plajlardan biridir. 500 metrelik bir uzunluğa sahip bu plaj tamamen kum bir yüzeyden oluşur. Deniz zaman zaman yosunlu olsa da genel olarak temizdir. Plaja girişler ise tamamen ücretsizdir. Dilerseniz belli bir ücret ödeyerek şezlong ve şemsiye de kiralayabilirsiniz. Ayrıca plajda tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi olanaklar da bulunmaktadır. Ne yazık ki plajın Mavi Bayrak unvanı yoktur. Silivri Plajı’na şahsi araç ve 300G, 300 numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz.

Gümüşyaka Halk Plajı

Gümüşyaka Halk Plajı, Silivri merkezine 18 kilometre mesafede olan, yine girişi ücretsiz bir plajdır. Diğer plajlara nazaran daha sakin olan bu plajın yüzeyi tamamen kumlarla kaplı olup, denizin dibinde taşlar ve çakıllar bulunur. Ayağınızın rahat etmesini istiyorsanız bir deniz ayakkabısı ile denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Plajın etrafında konaklayabileceğiniz oteller de bulunmaktadır. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralama, tuvalet, duş, soyunma kabini, otopark, market ve büfe gibi olanaklardan da faydalanabilirsiniz. Gümüşyaka Halk Plajı Mavi Bayraklı değildir fakat sığ deniz seviyesi ile çocuklar ve yüzme bilmeyen vatandaşlar için uygundur. Bu arada plajın etrafında kamp kurabilir ve mangal yakabilirsiniz.

Semizkum Plajı

Silivri’nin en nezih plajlarından biri olan Semizkum Plajı, içerisindeki olanaklarla hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen tatil severler için adeta biçilmiş kaftan. Silivri ilçe merkezine 7 kilometre mesafede bulunan Semizkum Plajı, spor severler için de su sporu imkanı sunuyor. Plajın Mavi Bayrağı bulunmuyor fakat Sağlık Bakanlığı tarafından mükemmel kategorisinde değerlendiriyor.

Sığ denizi ve dalga miktarı çocuklar ve yüzme bilmeyenler için son derece elverişlidir. Plajın girişi ücretsiz olup, şezlong ve şemsiye için bir kiralama bedeli mevcuttur. Ayrıca plajın cankurtaran hizmeti de vardır. Plajda bulunan tuvalet, duş ve soyunma kabininin yanı sıra market ve büfeler ile her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Semizkum Plajı’nın çevresinde çadırla kamp kurabilir, aileniz ve sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz. Bu plaja 300G numaralı otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak Selimpaşa Plajları, İstanbul’da yaşıyorsanız denize girebileceğiniz nadide yerlerden biri. Özellikle kafa dinlemek için birebir!

Çağlar

Yorum yapın