Urla Demircili Plajı

Urla Demircili Plajı, Türkiye’de denize girmek için en harika yerlerden biri. Aynı zamanda İzmir şehrinde olması sayesinde bu güzide ilimizin güzelliklerini keşfedebilir ve unutmayacağınız bir tatil imkanına sahip olabilirsiniz.

Urla Demircili Plajı Sizi Çağırıyor

Tatil rotanızı belirlemediyseniz veya İzmir’de bir yer arıyorsanız, bu yazının tam size göre olduğu kanaati içerisindeyiz. Bildiğiniz üzere tatil denince akla gelen ilk yerlerden birisi de İzmir. Bu harika şehrimiz yaz sezonu için adeta bir tatil cenneti. Bünyesinde konaklayabileceğiniz, günü birlik kalabileceğiniz ve gezebileceğiniz pek çok yeri içerisinde barındırıyor. Bu yazımızda ise rotamız İzmir’in Urla ilçesi olacak. Burada yer alan Urla Demircili Plajı’nı tüm hatlarıyla birlikte ele alıp, merak ettiğiniz sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Urla Demircili Plajı’na Nasıl Gidilir?

Öncelikle olarak İzmir merkezine yani şehir merkezine geldiğinizi var sayıyoruz. Bu doğrultuda Urla Demircili Plajı ile merkez arasında yaklaşık 60 km’lik bir mesafe bulunuyor. Eğer kendi aracınız ile gitmeyi tercih edecek olursanız, İzmir – Çeşme Otoyolu hattını kullanarak, yaklaşık 1 saat süren bir yolculuk sonunda plaja ulaşabilirsiniz. Buradan sonrası ise daha basit. Demircili Plajı’nın Urla ilçe merkezi ile arası 17 km civarındadır. Urla merkezden ise plaja ulaşmak yaklaşık olarak 30 dakika sürecektir.

Bu arada plaja gitmek için şahsi aracınız yoksa İzmir’den, toplu taşıma ile de ulaşım sağlayabileceğinizi belirtelim. 733 hat numaralı otobüsler sizin için uygun olacaktır. Yağcılar – Urla otobüsüne binerseniz, plaja 2-3 kilometre uzaklıkta sizi indirecektir. Günde 4 gidiş, 4 geliş olarak gerçekleştirilen seferler sabah 6:45’te başlıyor. Son sefer ise 18:15’de düzenleniyor. Burada indikten sonra isterseniz taksiye binebilir, dilerseniz de yürüyebilirsiniz.

Urla Demircili plajı ve muhteşem özellikleri
Urla Demircili plajı ve muhteşem özellikleri

Demircili Plajı’nın Denizi Nasıl?

Demircili Plajı, harika bir lokasyona sahip olmasına rağmen kıyı şeridinde karşılaşacağınız taş ve yosunlar sizi şaşırtmasın. Bu arada plajda deniz ayakkabısı giymenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca plajın suyu oldukça serin. Yani yaz aylarında serinlemek için bire bir olduğunu söyleyebiliriz. Bunların dışında denize ilk girdiğinizde çakıl taşları ayağınıza gelebilir. Fakat ilerilere gittikçe bu konuda bir problem yaşamayacaksınız.

Demircili Plajı Olanakları

Plaj içerisinde restoran mevcut. Yeme ve içme ihtiyaçlarınızı burada karşılayabilirsiniz. Öte yandan nisan ve kasım aylarında açık olan bu plaj, sizlere harika olanaklar da sağlıyor. Bu aylar arasında sörf dersi alabilirsiniz. Özellikle dalgaların olduğu dönemde plajı ziyaret eden misafirler, bir hayli keyif alıyor.

Bu arada plaj içerisinde mangal yapmak da serbest. Plajın belirli bölgeleri, mangal için ayrılmış. Yani kısacası aileniz ve sevdikleriniz ile gelip keyifli vakit geçirebileceğiniz bir plaj…

Urla Demircili Plajı Konaklama

Eğer bu bölgeyi çok sevdiyseniz ve konaklama yapmak istiyorsanız, maalesef ki bu konuda bir hizmet mevcut değil. Yani plajın çevresinde kalabileceğiniz herhangi bir işletme yok. Oteli bırakın, küçük pansiyon dahi bulunmuyor. Bu yüzden genellikle bu plaj, günü birlikçiler tarafından tercih ediliyor.

Urla Demircili Plajı’nda Kamp Yapılır Mı?

Böyle harika bir bölgeye geldikten sonra soracağınız ilk sorulardan bir tanesi, “Urla Demircili Plajı’nda Kamp Yapılır Mı?” olacaktır. Evet, bu bölgede kamp yapabilirsiniz. Ancak belirtelim, bu bölgede istediğiniz yerde kamp yapamıyorsunuz. Bölgeyi kontrol etmek için zaman zaman jandarma geliyor. Fakat kamp yapabileceğiniz özel bir alan yapılmış. Yani belirlenen bölgeler dışında kamp yapma imkanınız yok. Burada kamp yapmak için 50 ile 100 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca belirlenen saatler dışında kamp yapmaya izin verilmiyor.

Urla Demircili Plajı Bungalov Ev

Kamp yapma imkanının olduğunu fakat otel ve pansiyonların olmadığı bilgisini sizlere verdik. Ayrıca plaja çok yakın bir mesafede bungalov evlerin olduğu bir tesis mevcut. Eğer burada uzun bir süre konaklamak istiyorsanız, burayı kullanabilirsiniz.

Urla Demircili Plajı Giriş Ücretleri

Her şeyden bahsettik plaj hakkında. Fakat giriş ücretlerini de es geçmeyelim. Urla Demircili Plajı’na girişte herhangi bir ücret talep edilmediğini belirtelim. Fakat şezlong ve şemsiye için 25₺ civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bunların dışında bu hizmetlere para vermek istemiyorsanız da temel ihtiyaçlarınızı yanınızda getirebileceğinizi de söyleyelim.

Urla Demircili Plajı’nda Mavi Bayrak Var Mı?

Birçoğumuz gideceği plajda veya denizde Mavi Bayrak olup, olmadığına bakar. Urla Demircili Plajı’nda Mavi Bayrak bulunmuyor. Fakat bu durum sizi yanıltmasın. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında herkes buradan bir hayli memnun kalıyor. Yani temizlik konusunda herhangi bir şüpheniz olmadan gönül rahatlığı ile bu plajı tercih edebilirsiniz.

Urla Demircili plajı
Urla Demircili plajı

Urla’daki Diğer Plajlar

Denize girmek için Urla’daki tek yer Urla Demircili Plajı değil elbette. Urla’da başka plajlar da bulunuyor… İşte o plajlar:

  • Melengeç Beach
  • Altınköy Plajı
  • Demircili Plajı
  • Deniz Yıldızı Plajı
  • Bodrum Koyu
  • Çeşmealtı Plajı Mavi Beach
  • Kum Denizi Plajı
  • Yassıcaada Plajı
  • Özbek Akkum Plajı
  • Gülbahçe Sahili

Evet, bu yazımızda Urla Demircili Plajı’nı tüm detaylarıyla birlikte ele aldık. Dışarıdan baktığınızda merkeze uzak gibi gözükse de eğer yolunuz İzmir’e düştüyse bu plaja bir şans verebilirsiniz.

Çağlar

Yorum yapın