Armutlu Plajı

Eğer İstanbul’un gürültülü ve kalabalık ortamından kaçmak, kafanızı toparlamak istiyorsanız Yalova Armutlu Plajı tam size göre! Hem sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilir hem de sessizliğin tadını çıkabilirsiniz.

Armutlu Plajı Sizi Çağırıyor

Armutlu Plajı, Yalova ilimizin Armutlu ilçesinde bulunan görülmeye değer plajlarımızdan yalnızca bir tanesidir. Konumu olarak başta İstanbul olmak üzere, Bursa, Kocaeli, Sakarya gibi büyük şehirlerimize de yakın olması insanların Armutlu’yu tercih etme nedenleri arasına giriyor. Hatta şöyle ki, buraya çevre illerden günübirlik olarak gelip Armutlu’nun eşsiz, huzur veren yapısını yakından görme fırsatı yakalayan birçok ziyaretçisinin olduğunu da söylememiz yanlış olmaz. Peki günübirlik olarak bu bölgeyi tercih edenler veya bu bölgede tatil yapıp konaklayanlar günlerini nasıl planlıyorlar? Kısacası, Armutlu’da bir gün nasıl geçiyor?

Armutlu’da kaç plaj var?

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Armutlu’nun bu denli tercih edilir olmasının tek sebebi konumunun büyükşehirlere yakın olması değil. E, yaz tatili denildiği zaman sizlerin de hemen ilk aklına gelen şeyin deniz olduğunu düşünüyorum. Şöyle havası temiz, huzurla dolabildiğiniz, teninizin güneşle buluştuğu bir plaj hayal edin. Ya da hayal etmeyin, ben sizlere sizin için o plajın ismini vereyim: Armutlu’da bulunan ve az evvel söylediğim hoş niteliklere sahip Yalova Armutlu Plajı hatta ve hatta Armutlu’da bulunan diğer plajları da bu kategoriye dahil etmemiz kesinlikle yanlış olmaz.
Peki, Armutlu’da kaç plaj varda Armutlu’da bulunan diğer plajları da deme gereksiniminde bulundum? Şimdi sizlere Armutlu’da bulunan plajları listeleyelim:

  • Yalova Armutlu Plajı
  • Armutlu Tatil Köyü Yanı Halk Plajı
  • İhlas Armutlu Tatil Köyü Kadınlar Plajı
  • Armutlu Özgür Bayanlar Plajı:

Yalova Armutlu Plajı, plaj yapısı olarak incecik kumlarla kaplı ve çok ama çok temiz denize sahip olan Armutlu plajına giriş için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Aynı zamanda denizin dibinin de kumlu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Denizin bir anda derinleşmiyor oluşu çocuklarıyla beraber gelmiş olan aileler için ise oldukça memnun edici bir durum. Dışarıdan yeme içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir şeyler getirebiliyorsunuz lakin çevresinde yeme ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir tesisin olmadığını da sizlere söylememek olmaz.
Giriş için herhangi bir ücret ödenmemesine karşın  şezlong ve şemsiye kiralamak adına 20 ₺ – 30 ₺ gibi cüzi bir ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor.

armutlu plajı tatil beldesi
Armutlu plajı tatil beldesi

Armutlu Tatil Köyü Yanı Halk Plajı

Armutlu Tatil Köyü Yanı Halk Plajı , plaja giriş için herhangi bir ücret ödenmediğini hatta ve hatta plaj içinde bulunan şezlongların, şemsiyelerin kullanımında dahi herhangi bir ödeme yapılmadığını söyleyebiliriz. Denizi temiz, berraktır. Handikapı nedir diye sorgulayacak olursak şayet, Armutlu Plajı’nda olduğu gibi plajın çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz herhangi bir sosyal tesis bulunmamakta. Ona da çözüm önerisi olarak sizlere yine şunu söyleyebilirim ki, yeme içme ihtiyacınızı giderebilmek adına dışarıdan getirmeniz de herhangi bir mahsuru bulunmamaktadır.

Hafta sonları gitmek isteyen okurlarımız için de belirtmem gerektiğini düşündüğüm için: en azından hafta sonu erkenden gitmekte fayda var.

İhlas Armutlu Tatil Köyü Kadınlar Plajı

Kadınlar plajı denildiği zaman akıllara hiç şüphe yok ki, İhlas Armutlu Tatil Köyü Kadınlar Plaj’ı geliyor. Plajın çalışanlarının da kadın olması ve 8 yaşından büyük erkeklerin içeriye alınmaması şüphesiz plajın kuralları arasında yer alıyor, şunu da belirtmek gerekiyor ki İhlas Armutlu Tatil Köyü’nde yalnızca Kadınlar plajı değil aynı zamanda karma olarak faydalanabilecekleri plaj da bulunmakta: İhlas Armutlu Tatil Köyü Plajı.

İhlas Armutlu Tatil Köyü Plajı:

İhlas Armutlu Tatil Köyü Plajı, içinde İhlas Armutlu Tatil Köyü Kadınlar Plajı’nı da barındıran yaklaşık olarak 2000 metre kare alana sahip, mavi ve yeşilin huzur veren tonlarıyla karşımıza çıkıyor. Genellikle ailelerin tercih ettiği, birlikte zaman geçirebilirken geçirdikleri zamandan keyif aldıkları plaj olarak karşımıza çıkıyor.

Avşa Adası kadınlar plajı sana yakın mı? Orayı da ziyaret et!

armutlu plajı
Armutlu plajı

Armutlu Özgür Bayanlar Plajı

Mavi Bayraklı plajlar arasında yer alan Armutlu Özgür Bayanlar Plajı, sadece kadınlara hizmet etmektedir. Öncelikle şunu da belirtmek gerekir ki, İhlas Armutlu Tatil Köyü’nde geçerli olan yalnızca kadınlara ait olması, 8 yaşından büyük erkeklerin alınmaması ve çalışanlarının da kadın olması Armutlu Özgür Bayanlar Plajı’nda da geçerli. Ücretlendirilmesi ise 20 ₺ olarak belirlenmiş olmakla beraber şezlong ve şemsiye gibi araçların kullanımı ve aynı zamanda duşakabin gibi imkânın sağlandığını söylemeliyiz. Diğer Armutlu plajlarımızda olduğu gibi bu plajımızın da temiz olduğunu ve suyunun da berrak olduğunu sizlere aktarmak istiyorum.

Toparlayacak olursam, Armutlu Plajları güzel ülkemizin güzel ilçelerinden birisi olmakla beraber Armutlu plajının ve ilçenin diğer plajlarının güzelliği insanı mest ediyor. İnsanlar burada sevdikleriyle ya da yalnız başına gönül rahatlığıyla dinlenebildiği, enerjisini yenileyebildiği, motive olabildiği eşsiz bir yer. Eğer daha önce bulunmamışsanız asla ve asla tereddüt etmeden gitmenizi, orada bulunmanızı şiddetle öneririm.

Çağlar

Yorum yapın